Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmetçiklerin 46 yıllık buluşması

Giriş Tarihi: 3.10.2014
Muş'taki Ordu Donatım Taburu Geri Destek Bölüğü'nde 1968 yılında vatani görevini yapan Kahramanmaraşlı Hüseyin Erdoğan ile Manisalı Nazif Aslan Köse, terhislerinden tam 46 yıl sonra buluşup hasret giderdi. Asker arkadaşları, vatani görevleri sırasında yaşadıkları güzel anıları hatırlayıp sohbet etti.

BİN 100 KİLOMETRE

O yıllarda 24 ay olan vatani görevleri boyunca çok iyi anlaşan ve hiç ayrılmayan Hüseyin Erdoğan ve Nazif Aslan Köse, terhis olunca kışlanın kapısında vedalaşarak ayrıldı. Bundan 4 ay önce internet aracılığıyla birbirini bulan iki eski asker arkadaşından Nazif Aslan Köse, Hüseyin Erdoğan'a sürpriz yaptı. Manisa'dan yola çıkan Köse, tam bin 100 kilometre yol kat ederek Kahramanmaraş'a geldi ve asker arkadaşını buldu.

BÖLÜĞÜ TOPLAYACAKLAR
Hüseyin Erdoğan'ın evinin kapısının önünde birbirlerine künyelerini okuyarak kucaklaşan asker arkadaşları, aradan geçen 46 yılın özlemini giderdi. Bol bol askerlik anılarını tazeleyen iki arkadaş, aradan geçen süre boyunca yaşadıklarını da birbirlerine anlattı. Vatani görevlerini yaparken çekilmiş fotoğraflara bakarak eski günleri yad eden Erdoğan ve Köse, birlikte askerlik yaptıkları diğer arkadaşlarını da bulmaya karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmetçiklerin 46 yıllık buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN