Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Çakacak görevde

Valisi iken Mersin Valiliği'ne atanan Özdemir Çakacak görevine başladı. Vilayette düzenlenen törende Vali Çakacak çalışanlarla tanıştı

Giriş Tarihi: 3.10.2014
İçişleri Bakanlığı'nın son kararnamesi ile Valiliği'nden Mersin Valiliğine atanan Özdemir Çakacak, yeni görevine başladı. Mersin Valiliği önünde düzenlenen törende Vali Özdemir Çakacak'ı protokol mensupları karşıladı. Polis tören mangasını selamlayan Vali Çakacak daha sonra makamına geçerek medya mensuplarına açıklamalarda bulundu.

DIŞARIYA AÇILAN KAPI

Mersin'in ve güzel insanlarına Vali olarak hizmet etmekten büyük bir onun duyduğunu ifade eden Çakacak "Mersin sanayisi, ticareti, tarımı, kültürel faaliyetleri, teknolojisi ve lojistik merkezi olması dolayısıyla ve her geçen gün gelişen, önemi artan bu yapısıyla ülkemizin dışarıya açılan en önemli kapılarından biri. Böylesine önemli ve güzel bir ilde vatandaşımıza devletimiz vatandaşımıza sunduğu imkanları ulaştırmanın çabası içinde olacağız" diye konuştu. Halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğunun bilinci içerisinde olduklarını ve itibarla kapılarının vatandaşlara her zaman açık olduğunu anlatan Çakacak "Bizler ulaşılmayan değil en kolay ulaşılan makamlar olmak durumundayız. Ahi Evran'ın bir sözü var 'Elin, kapın, sofran açık olsun' diye. Bizler zaten Türk milleti olarak evimiz de kapımız da soframız da açık. Ancak biz istiyoruz ki tüm kurumlarımızın kapıları da ardına kadar açık olsun. Bu sözü yerine getirmeliyiz" dedi.

İNSAN ODAKLI HİZMET
Vali Çakacak, insan haklarına ve demokrasiye inanarak vatandaşlara insan odaklı ve çözüm odaklı hizmet sunarken şeffaf hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla ben yerine biz duygusu ile hareket ederek Mersin'in tümü dinamikleri ile birlikte ortak akılla daha ileriye götürmenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Çakacak görevde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN