Müslümanı Haşhaşiden ayırıyoruz

Giriş Tarihi: 4.10.2014

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, Paralel yapı ile mücadelelerini "Samimi Müslümanlarla, kötü niyetli o Haşhaşileri ayırıyoruz" diye anlattı

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, SABAH Güney'e yaptığı açıklamada Paralel yapıyla mücadelede teşkilat olarak yoğun çaba gösterdiklerini ancak Cemaat'in içindeki samimi Müslümanları ayrı tuttuklarını söyledi. Yeni, "Samimi Müslüman olan ve Cemaat içinde olan kişilerle, kötü niyetli olup bu devletin köküne dinamit koymaya çalışan o Haşhaşileri o Paralelleri ayırmak istiyoruz. Çünkü devlete hükmetmeye çalışan, bu devleti bazılarının hegamonyası yapmaya çalışanların karşısındayız. Onlar bizim düşmanımız. Onlar vatan hainidir. Onlar şehitlerin kanıyla elde ettiğimiz bu ülkenin düşmanıdır" dedi.

4-5 BİN KİŞİLİK GÜRUH
Öncelikle 30 Mart yerel seçimlerinde Paralel yapının faaliyetlerine karşı savaş verdiklerini kaydeden İl Başkanı Fikret Yeni şöyle konuştu: "Paralel yapının abileri, ablaları denilen yaklaşık 4-5 bin kişiye tekabül eden güruh tarafından, Adanalı seçmenler üzerinde devlet büyüklerimize yönelik iftiralar, hakaretler içeren yayınları yaymaları engellemeye yönelik ciddi çalışma yaptık. Emniyetimiz çok duyarlı davrandı. Her türlü ihbarımız dikkate alındı. Halkın içinde olan ve halkın içine gönderilenlerle mücadele ettik. Bunun dışında bürokrasiye yerleşmiş olan ve Paralel yapıya hizmet ettiğini düşündüğümüz kişilerle ilgili olarak yetkili merciler bilgilendirildi." Paralel yapının bürokrasiye ciddi anlamda sindiğinin ortaya çıktığını kaydeden AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, özellikle adliyede hala ciddi bir yapılanmanın sürdüğünü belirtti. Yeni, "En büyük temennimiz bu yapının kırılması. Teşkilat olarak biz paralel yapının Adana özelinde ülkeye verebileceği zararlar konusunda bilinçlendirme konusunda çalışıyoruz" dedi. Yeni, Paralel yapının özellikle stratejik konumu, Ortadoğu Müslümanlarına yakınlığı ve ekonomik gücü nedeniyle Adana'yı çok önemsediğini belirtti. Yeni, "Adana nüfusunun yüzde 70'i muhafazakar-milliyetçi yapıda. Bu tabloyu suiistimal etmek istiyorlar. Ama AK Parti Adana İl Teşkilatı olarak buna izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

ÖYLE YA DA BÖYLE BİTECEK
Fikret Yeni, teşkilat olarak yukarıdan bakıldığında görülemeyecek detayı kendilerinin yerelde gördüğünü belirterek, "Gördüğümüz her şeyi mutlaka ve mutlaka ilgili birimlere bildiriyoruz. Bizim bildirdiklerimiz değerli görülürse, suç unsuru oluşturduğu kanaati oluşursa gerekli hukuki süreç başlıyor" dedi. Başkan Yeni şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın ifade ettiği gibi bu ülkenin geleceğine dinamit koymaya çalışan ve bu ülkenin geleceğiyle ciddi anlamda bir nevi hesaplaşma içinde bulunan bu yapıyı, öyle veya böyle ne şekilde olursa olsun mücadelemizle bitireceğimize inanıyoruz. Yeni Türkiye'nin ayak seslerini, bunların beyhude çabalarıyla durdurmaları mümkün olmayacaktır.

BANK ASYA KONUSUNU AYDINLATTI
AK Parti Adana İl Başkanı Avukat Fikret Yeni, Bank Asya'nın avukatlığını yaptığı yönündeki haberlerle ilgili olarak ise daha önceki açıklamalarına değinerek şunları söyledi: "Bank Asya kesinlikle Paralel yapının hizmetinde olan bir birim. Bu benim bu şekilde olduğuna inandığım bir yapı. Ama Bank Asya ile hukuki ilişkimiz bugün var olan ya da devam eden bir ilişki değil. 2003 yılında, o zamanlar bizim camiamızın insanı olduğunu düşündüğümüz kişilerdi Bank Asya yetkilileri . Bana vekaletlerini verdiler. Sadece icra takiplerini yapıyorduk. 2013'ün 10 Mayıs'ına kadar bize iş verdiler. Ondan sonra kendi yapılarına uygun olmadığımızı, düşünmüş olmalılar ki, bize bir daha iş vermediler. 2013'e kadar bize verilen işleri yapmamız hukuki görevimizdi. Bize 2013'ün Mayıs ayından bu yana verilmiş ve bizim takip ettiğimiz herhangi bir iş yok. Zaten ben icra takibine bakmıyorum. Bank Asya'nın hukuki işlerini takip eden kişi ise benim ortağımdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müslümanı Haşhaşiden ayırıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN