Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'i marka yapacağız

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, marka haline getirmek için kenti bir bütün olarak ele almak gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 6.10.2014
Ekonomi Platformu'nun girişimleriyle düzenlenen Marka Kent Mersin Çalıştayı Konferansı'na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Dünyanın her yerinde şehir demek, medeniyet demektir. Eğer şehrinizde medeniyeti tüm unsurlarıyla ayağa kaldıramamışsanız, orası şehir değil, sadece çimentodan, demirden, tuğladan ibaret bir beton yığını ve binalar manzumesidir" dedi.

ARKADA KALDI
Şehirlerin 1960'lardan itibaren yaşanan yoğun göçe hazırlıksız yakalandığını vurgulayan Kocamaz, "Ülkemizde medeniyetle şehir arasındaki bağlantıda sıkıntılar yaşanmıştır ve yaşanmaktadır. Maalesef, Mersin de dahil olmak üzere, şehirlerimizin çoğu, bu dönemde gelişmelerin önünden değil, arkasından gittikleri için telafisi çok zor olan, hatta kimi noktalarda mümkün olmayan çarpıklıklara maruz kalmıştır" diye konuştu.

HEDEF MARKALAŞMA

Mersin'i markalaştırma sürecinin bir bütün olarak ele alınması gerektiğini kaydeden Kocamaz, "Silüetimizle, çevremizle, caddelerimizle, sokaklarımızla, denizimizle, dağlarımızla, tarihi eserlerimizle, anıtlarımızla ve en önemlisi insanımızla, Mersin'i marka bir şehir haline getirmeyi hedeflemeliyiz. Biz Mersin'i, her alanda ülkemizin en önde gelen şehirlerinden biri haline getirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'i marka yapacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN