Satılık kulüp

Türkiye şampiyonluğu bulunan Mersin Hentbol takımı, Erkekler Süper Ligi'nde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle kulübü devredecek

Giriş Tarihi: 6.10.2014
Hentbol Erkekler Süper Lig ekiplerinden Mersin Hentbol Sportif Direktörü Osman Özoğlu, yaşadıkları maddi sıkıntılardan kurtulamadıkları için kulübü işadamlarına devretmeye hazır olduklarını söyledi. Özoğlu, kendi imkanlarıyla ayakta tutmaya çalıştığı Mersin Hentbol'un bugüne kadar sıkıntılara rağmen büyük başarı gösterdiğini, 2007-2008 sezonunda Türkiye Kupası'nı kazandığını belirtti.

TRANSFERLER İPTAL OLDU

Sezon öncesi maddi sıkıntı nedeniyle çıkmaza girdiklerinin altını çizen Özoğlu, "Planladığımız yerli ve yabancı transferleri iptal ettik. Oyuncularımızdan kulüp bulmalarını istedik. Ligden çekilecektik fakat bunun çözüm olmadığına karar verdik. 15 yılın emeği var, bu emeği çöpe atamazdık. Elimizde kalan gençlerle sezona başlamak için müracaatta bulunduk ve başladık" dedi.

SATMAYI DÜŞÜNDÜLER
Özoğlu, oyuncularla 5 Eylül'de Cumhuriyet Alanı'nda yaptıklarını basın açıklamasında, maddi destek göremedikleri için sahip oldukları tek kupa olan Türkiye Kupası'nı satıp, ligden çekilmeyi düşündüklerini açıkladıklarını hatırlatarak bu açıklamaya rağmen herhangi bir destek göremediklerini ifade etti. Özoğlu, "İşadamlarından bize para vermelerini istemiyoruz, kulübü alsınlar. Devretmeye hazırız yeter ki takımın devamlılığı sağlansın" diye konuştu. Özoğlu, "Sizin masraflarınızı karşılayacağım, kupayı bana verin" diyen bir işadamı olursa 'buyur' demeye hazır olduklarını kaydederek, "Bu işin sembolik kısmı ama gerekiyorsa bu kulübün devam etmesi şu an kupadan daha önemli. Biz kulübü kapatırsak, geriye kalan bu kupa çocukların önünü açmaz ama bu kupayı biri almak istiyorsa ve burada kulübü devam ettirebiliyorsak bence bu en büyük kupa, en büyük şampiyonluk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Satılık kulüp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN