Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gükad girişimci kadınları bekliyor

Geleceğin Üretken Kadınları Derneği (GÜKAD) Başkanı Yılmazkaya, kendi işini kurmak isteyen kadınları derneklerine beklediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 8.10.2014
li bir grup kadın, kurdukları dernek aracılığıyla kendi işini kurmak isteyen girişimci kadınları iş hayatına hazırlıyor. Geleceğin Üretken Kadınları Derneği( GÜKAD) Başkanı Arzu Yılmazkaya, "Bizim için üniversite mezunu olması şart değil. Yeter ki girişimci olsun, kendi işini kurmak istesin. Bir yıl önce kurduğumuz dernek aracılığıyla 50 kadını iş hayatına hazırladık" dedi.

PATRON OLMA FIRSATI

Sanayi ve ticaret kenti Gaziantep'te kadınların da iş hayatında aktif rol almasını isteyen Geleceğin Üretken Kadınları Derneği (GÜKAD) yöneticileri, patron adayı girişimci kadınlara yönelik eğitimler veriyor. Çeşitli sektörlerde kadınları işinin patronu yapan dernek, iş hayatına atılmak isteyen kadınları bekliyor, "İşte size önemli bir fırsat" diyor.

HERKES İŞİNİ KURSUN

Arzu Yılmazkaya, para kazanmayı hedefleyen, ticaretle uğraşan kadınları iş hayatına kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Kendi işini kurmak isteyen kadınların öncelikli hedefleri arasında olduğunu belirten Yılmazkaya, "Bizim için üniversite mezunu olması şart değil. Yeter ki girişimci olsun, kendi işini kurmak istesin. Biz hobi yapmak isteyenleri istemiyoruz" diye konuştu. Lider kadınların yetişmesine öncülük etmeyi amaçladıklarına işaret eden Yılmazkaya, şunları kaydetti: "Çalışma hayatında ayakları üzerinde durabilen kadınlara destek veriyoruz. Bu destekleri de KOSGEB'in 30 bin lira hibe, 70 bin lira destek kredisiyle gerçekleştiriyoruz. İpekyolu Kalkınma Ajansı ve SODES'e projeler yazıyoruz. Arkadaşlarımızın karşılaştıkları zorlukların başında ithalat, ihracat ve bilgisayar geliyor. Hitap, diksiyon ve motivasyon eğitimleri veriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gükad girişimci kadınları bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN