Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pehlivanların göçü sürüyor

Giriş Tarihi: 9.10.2014
Mersin Güreş Eğitim Merkezi, yetiştirdiği başarılı güreşçilerin kentte iyi bütçeye sahip kulüp olmadığı için sporcularının farklı kentlere transfer olmasından yakınıyor. Mersin Güreş Eğitim Merkezi Başantrenörü Erdal Bal, Türkiye'deki güreş eğitim merkezlerinin, güreş sporunun alt yapısını sağlayan yegane kurumlar olduğunu söyledi.

YÜKSEK BÜTÇELİ KULÜP YOK

Bu merkezlerden çok sayıda başarılı sporcu yetiştiğini vurgulayan Bal, "Biz, sıfır denilecek seviyedeki çocukları eğitim merkezimize alıp, belirli noktaya getiriyoruz" dedi. Yetiştirdikleri sporcuların derece almaya başladığında farklı kentlere gitmek zorunda kaldığına dikkati çeken Bal, "Kentimizin yüksek bütçeli bir takımı olmadığı için önemli kulüpler şampiyonları elimizden alıyor" diye konuştu.

İYİ BİR TAKIM ARAYIŞI
Bal, başka kulüplere giden sporcuların başarılarıyla gurur duyduklarını ancak onların Mersin adına yarışmalarını istediklerini dile getirerek, "Altyapıdan çok iyi sporcular yetişiyor ancak elimizde tutamıyoruz. Bizim ricamız, Mersin'in adına yakışır bir yarışmacı takım kurulması ve dışarıya transfere son verilmesidir. Böyle bir adım atıldığı takdirde sporcu göçünü engellemiş olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pehlivanların göçü sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN