Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel Adana'da tutunamayacak

AK Parti M.Şükrü Erdinç, Paralel Yapı'nın Adana'da tutunma şansının olmadığını söyledi. Erdinç, İl Başkanı Fikret Yeni için ortaya atılan paralelci iddialarına ise gülüp geçti

Giriş Tarihi: 10.10.2014
AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç, SABAH Güney'e yaptığı açıklamada Paralel Yapı'nın Adana'da bürokrasi, siyaset, yargı ve iş dünyasında 'tutunma' şansının bulunmadığını söyledi. Erdinç, "Milletin başına çöreklenmiş bu yapıya mensup kişiler, hem bürokratik yapı içinde hem siyasi yapı içinde tasfiye edilecektir. Adana'da tutunamayacaklar. Başta sayın Bakanımız, milletvekili arkadaşlarımız ve teşkilatlarımızla birlikte bir koordinasyon içinde yürütülen çalışma var" dedi. Erdinç, hakkında 'Paralelci' olduğu yönünde iddialar ortaya atılan AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni için ise "İl başkanımız ve teşkilatımıza güveniyoruz. Sonuna kadar yanındayız" diye konuştu.

DEVLETE SAPLANAN HANÇER

Paralel yapının, 17 Aralık ve 25 Aralık darbe girişimlerinin önemli adımlarından birinin Adana'da MİT tırlarının durdurulduğu operasyon olduğunu kaydeden Şükrü Erdinç, bu olayı 'devletin kalbine saplanmak istenen bir hançer' olarak niteledi. Erdinç, MİT tırlarını durduranlarla yasa dışı dinleme yapanların deşifre edildiğini söyledi. Adana'nın Paralel yapı için bir geçiş noktası olduğunu kaydeden Erdinç şöyle devam etti: "Adana'da yapacakları her hareketin Türkiye genelinde de çok ses getireceğini bildikleri için çok önemli yapılanma içerisindeler. Burada bütün kurumlarımızla birlikte siyaset mekanizmamız da bu yapılarla mücadele için elinden gelen her şeyi yapıyor."

ŞANTAJLA PARA
Adana'da iş dünyasında da Paralel yapının etkilerinin olduğunu kaydeden AK Parti Milletvekili Şükrü Erdinç şunları söyledi: "Bu yapının, özellikle yargı ve bürokrasideki ayağını kullanarak, tehditle, şantajla, işadamlarından tehditle para alması, kamu ihalelerinin belli kesimlere kaydırması yaşandı. İşadamlarımızın boyun eğmesinin nedeni, yargıdaki ve bürokraside güçlü olmalarıydı. Ama bu güçleri yavaş yavaş kırılıyor. Ama Örnek vermek gerekirse, fabrikası olan bir işadamı arkadaşımızdan 'Her ay şu kadar ödeme yapmazsan defterlerini incelettiririz, bize ödeyeceğinden kat be kat ceza ödersin' tehdidiyle yüklü miktarda paralar almışlar. Aralık ayındaki darbe girişiminden sonra arkadaşımız bu kişileri kovarak kurtulmuş."

FİKRET YENİ'NİN YANINDAYIZ
Şükrü Erdinç, ortağı olduğu hukuk bürosu geçmişte Bank Asya'nın hukuk işlerini takip ettiği için 'Paralelci' olmakla suçlanan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni'ye de sahip çıktı. Erdinç şöyle konuştu: "Bazı basın yayın kuruluşlarında İl Başkanımızla ilgili 'Paralelci' olduğu iddiasıyla bazı haberler çıktı. Bu haberlerin hangi amaçla, kimler tarafından yapıldığı noktasında hepimiz bilgi sahibiyiz. Burada amaç tamamen AK Parti içine bir fitne sokma çabasıdır. Biz başta sayın Bakanımız ve milletvekili arkadaşlarımızla birlikte hem il başkanımızın, il teşkilatımızın ve tüm teşkilatlarımızın yanındayız. Bu noktada il başkanımıza ve teşkilatımıza güveniyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Adana'da tutunamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN