Melih ABİ: Özel halk otobüslerinin iniş butonları çalışmıyor

Giriş Tarihi: 13.10.2014
Adana'dan Sarıçam ilçesinde oturan Ahmet Osmanoğlu'ndan bir şikayet aldım. Okurumuz, Her gün özel halk otobüslerine biniyorum. amaçlı konulan arka kapılarda bulunan butonlar ya sökülmüş ya da bozulmuş oluyor. Haliyle yolcular 'inecek var' diye şoföre bağırmak zorunda kalıyor. Ben bindiğim otobüslerin büyük çoğunluğunda bu sorunu yaşadım. Hadi bizim sesimiz çıkıyor. Sağır veya dilsiz bir yolcu bindiği zaman derdiğini nasıl anlatacak. Otobüsten nasıl inecek? Lütfen bu otobüsleri görevliler denetlesin" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Kooperatif yetkilileri umarım kontrol altında tutar. Araçlardaki bu önemli arıza giderilir.

GÜVENLİKÇİLERİN SORUNU BÜYÜK
Tarsus'tan bir şikayet aldım. Okurumuzun ismi bende var ama yayınlamıyorum. Diyor ki; "Tarsus Devlet Hastanesindeki güvenlik görevlileri hiçbir zaman maaşlarını gününde alamıyorlar. Bu çok önemli aslında. Çünkü bu insanlar Kurban bayramını bile parasız geçirdi. Sorunları ve dertleriyle kim ilgilenecek? Gününde maaş alamayan bu güvenlik görevlileri zaten asgari ücretle çalışıyor. Bu parayı gününden 15-20 gün sonra verirseniz neye yarar? Aksaklığı kim düzeltecekse düzeltsin. Buradaki güvenlik firmasının yetkililerinin bu konuya bir çeki düzen vermeleri gerekiyor" dedi.

GÜLMECE
İki farklı hava yolu yetkilisi uluslararası bir sempozyumda deneyimlerini paylaşırlar. Çay Hava Yolları yetkilisi, Fındık Hava Yolları yetkilisine; "Rize çıkışlı seferlerde yolcuya kısa film gösterisi sunmaya başlamıştık, bir kaç gün içerisinde vazgeçtik!" "Niçin?" "İlk film sonrası ekranda "Son" yazısı çıkar çıkmaz yolcular ayağa kalkarak uçaktan çıkmaya çalışıyordu da ondan!"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Özel halk otobüslerinin iniş butonları çalışmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN