Vergide yapılandırma fırsatı

Başkan Mahmut Çelikcan vatandaşların Yüreğir Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne gelerek başvurularını yapabileceklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 14.10.2014
Vergide yapılandırma fırsatı
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 6552 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanunun 11 Eylül 2014 tarihinde yürürlüğe girdiğini belirterek vatandaşların bu fırsattan faydalanmasını istedi. Başkan Çelikcan vatandaşların Yüreğir Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne gelerek başvurularını yapabileceklerini açıkladı.

TAKSİT İMKANI

Bu kanun ile mükelleflere kaçırılmaması gereken pek çok imkan tanındığını vurgulayan Çelikcan, "Bunlardan en önemlisi borçlu mükelleflere getirilen ve borçların yeniden yapılandırılmasına imkan veren düzenlemedir. Buna göre başvurmanız halinde 30 Nisan 2014 tarihi ve öncesi borçlarınız yeniden yapılandırılacaktır. Yapılandırdığınız borcunuzu 36 ayda 18 eşit taksitte ödeyebilirsiniz" dedi.

FAİZ SİLİNECEK

Yapılandırmadan faydalanılması halinde kanunun belirlediği oranda cezaların silineceğini anımsatan Çelikcan, şöyle konuştu: "Hesaplanan gecikme zammı ve faizi silinecek, yerine ilgili dönemlerle ilgili TEFE/TÜFE aylık değişim oranları uygulanacaktır. Bu kanunun getirdiği tarihi bir fırsattır. Faydalanmanız için Belediyemize Kasım 2014 sonuna kadar müracaat etmeniz gerekmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vergide yapılandırma fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN