Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanayan yara iyileştirilecek

Giriş Tarihi: 16.10.2014
Kanayan yara iyileştirilecek

İskenderun Belediyesi, uzun yıllardır kokusu ve kirliliğiyle ilçe halkını bezdiren Feyezan kanalına el attı. Kanal ıslah edilecek

Yıllardır İskenderunluların kokusundan ve kirliliğinden dolayı müzdarip olduğu Feyezan kanalının tamamen ıslahı ile ilgili çalışmalara ağırlık veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Ankara'dan ve bölge müdürlüklerinden gelen DSİ yetkilileriyle birlikte incelemede bulundu. İncelemeye, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Proje ve İnşaat Daire Başkanlığı Daire Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Lütfü Eyüboğlu, DSİ 6'ncı Bölge Müdürlüğü'nden Proje İnşaat Şube Müdürü Duran Güneş, DSİ 63'üncü Şube Müdürlüğü'nden Mehmet Çolakoğlu, Bülent Sönmez, ve DSİ'de görevli mühendisler katıldı.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Feyezan kanalının İskenderun'un yıllardır kanayan yarası olduğunu belirterek, kanalın ıslahıyla ilgili olarak yürüttükleri girişimlerin olumlu sonuçlar verdiğini kaydetti. Başkan Dingil, "İskenderun'a gelen yetkililer, Suçıkağında bulunan eski bağlama arasındaki Feyezan kanalı ıslah edilmesi, taban ve duvarların yenilenmesi, mevcut köprülerin gözden geçirilmesi, yaz aylarında denizden su çekerek, suyla doldurulması, bağlama kısmında mevcut olan eski göletin suni gölet haline getirilmesi, etrafının rekreasyon (peyzaj) çalışmasına uygun hale getirilmesi konusunda çalışmalar yapacaklar" dedi. DSİ yetkilileri ise, Feyezan kanalının projesinin Türkiye'de örnek olacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanayan yara iyileştirilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN