Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Sokak lambaları zamansız yanıyor

Giriş Tarihi: 16.10.2014
Adana'dan bir şikayet aldım. Okurumuz Kenan Evren Bulvarı Gündüz Tekin Onay Sokak'tan bizi aradı. Diyor ki; "Sokak üzerinde yanan lambalar zamanında devreye girmiyor. Artık günler kısaldı. Haliyle erken karanlık oluyor. Hatta 26 Ekim'den sonra 17.00'de hava kararmış olacak. Şu anda 19.00-19.30 arasında sokak lambaları yanıyor. Kış ayarlamasına geçtiğimizde bu çok geç bir saat olacak. Acaba görevliler bu lambaları kış saat uygulamasına göre ayarlasalar daha iyi olmaz mı? Sokak şu anda çok karanlık oluyor. Haliyle önümüzü göremiyoruz. Burası, özellikle Tekbir Camisi'nin önü namaz saatlerinde kalabalık oluyor. Hırsızlara fırsat vermeyelim." Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır, sokak karanlıktan kurtulur.

TOKİ KONUTLARI DA KARANLIKTAN ŞİKAYETÇİ
Adana'dan bir başka elektrik sorunu da Aksantaş TOKİ konutlarından aldım. Okurumuz burada oturan bir konut sakini. Diyor ki; "TOKİ konutlarında bulunan elektrik direklerinde aydınlatma lambaları yanmıyor. Önümüz kış, soğuk havalarda karanlıkta yürümek bir hayli zor. Kış tam bastırmadan bu direkler kontrol edilip yanmayan lambalar değiştirilmeli. Ayrıca kaldırımlarımız darmadağın. Çöpler mahalle sakinleri tarafından kaldırımlara bırakılıyor. Çevre düzenlemesi hiç yok. Hırsızlar kol geziyor. Dikkatli olmak zorundayız." Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır.

GÜLMECE
Temel ile Dursun sohbet ediyorlardı. Dursun konuşmasının sonunda şöyle der: "Düşünebiliyi misin Temel dün bir saat boyunca asansörde kilitlu kaldum." Temel hemen heyecanla atılır: "O da bişey mi ula, geçen markette elektrukler kesilunce yürüyen merdivenda üç saat poyunca oturmak zorinda kaldum da."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Sokak lambaları zamansız yanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN