Hollanda'dan işbirliği isteği

Büyükelçilik Ticaret Ataşesi Kelderhuis, Adana ve Hollanda ilişkilerinde tarımsal makina ve ürün alanında işbirliği yapılabileceğini dile getirdi

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Hollanda'dan işbirliği isteği
Hollanda Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Jeroen Kelderhuis, Hollanda Krallığı Gaziantep Fahri Konsolosu Bora Tezel, Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Derya Kaplan ile birlikte Adana Ticaret Odası (ATO) ile Adana Sanayi Odası'nı (ASO) ziyaret etti. Kelderhuis, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilebilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunduklarını açıkladı.

ÖNEMLİ ADIM
Bu ziyaretin Hollanda ve Adana arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilebilmesi açısından önemli olduğunu belirten ATO Başkanı Atila Menevşe, "Tarım alandaki eksikliklerimizi, özellikle tarımsal makina üretiminde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Hollanda ile yapacağımız işbirliğiyle ortadan kaldırabiliriz. Bunun yanında enerji sektöründe, özellikle de rüzgar enerjisinde işbirliği yapabiliriz" dedi.

ADANA ENERJİ ÜSSÜ OLACAK

Adana'da enerji, tekstil, gıda, otomotiv yan sanayisi, petro-kimya sektörlerinin ön plana çıktığını, enerji bölgesinin kurulmasıyla Adana'nın enerji üssü ve petrokimya merkezi haline dönüşeceğini vurgulayan ASO Başkanı Zeki Kıvanç, "Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi'nin kuruluş aşamasında Rotterdam'ın bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Petro-kimya konusunda çok önemli ilişkiler kurulabilir" diye konuştu.

TARIMSAL MAKİNADA BİRLİKTE ÇALIŞALIM
Türkiye'de 2 bini aşkın Hollanda firmasının faaliyet göstermesine karşın bunların neredeyse tamamının İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bulunduklarını belirten Kelderhuis ise Hollanda firmalarının diğer Anadolu kentlerine yayılmasını hedeflediklerini söyledi. Kelderhuis, Adana ve Hollanda ilişkilerinde tarımsal makina ve ürün alanında işbirliği yapılabileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollanda'dan işbirliği isteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN