Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırtınalar kopartan adamla buluşuyoruz

Giriş Tarihi: 19.10.2014
Fırtınalar kopartan adamla buluşuyoruz

Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 'İçinde fırtınalar kopan bir adam' dediği ve konuk edecekleri Fatih Terim'le 'nın bir kez daha Türkiye gündemine oturacağını söyledi

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) 'ekonominin kahini' olarak tanınan Nouriel Roubini, eski Almanya Başbakanı Gerhald Schröder, Londra'nın seçilmiş ilk Belediye Başkanı Ken Livingstone ile Toronto'nun 62'nci ve 63'üncü Belediye Başkanı David Miller'dan sonra bir başka önemli ismi konuk ediyor. Milli Takım Direktörü Fatih Terim, Çukurova GİAD'ın konuğu olarak 'Gelişim Atölyesi Toplantıları' etkinlikleri kapsamında lılarla buluşacak. 'Liderlik ve Gelişim' konulu bir konuşma yapacak olan Fatih Terim için 'İçinde fırtınalar kopan bir adam' ifadesini kullanan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, bu etkinlikle Adana'nın yine gündeme oturacağını söyledi.

HEMEN 'EVET' DEDİ

Başkan Sakarya, Fatih Terim'in etkinlikte bir 'futbol adamı' olarak değil, kariyerinde büyük başarılara imza atmış bir 'lider' olarak 20 Ekim tarihinde saat 18.00'de Adana HiltonSA'da konuşacağını belirtti. Adanalı olan Terim'in, etkinlik için davet ettiklerinde çok sıcak davrandığını ve hemen olumlu yanıt verdiğini kaydeden Sakarya, "Adana'nın yetiştirdiği önemli bir isim olan Fatih Terim, İstanbul'da bir şeyler başarmış bütün Adanalılarla görüşen biri. Hangi Adanalı destek istese hemen koşuyor. Biz davet ettiğimizde de ikiletmedi" dedi. Etkinliği yaklaşık 600 kişinin izlemesini beklediklerini kaydeden Çukurova GİAD Başkanı Sakarya, herkese açık ve ücretsiz olan programa katılmak isteyenlerin, 0 322 457 17 11 numaralı telefondan kendilerine isim yazdırmaları gerektiğini söyledi.

ÇUKUROVA SUMMIT DÖNEMİ
Ömer Faruk Sakarya, 28 Ocak 2014'te de ABD Başkanı Baracak Obama'nın danışmanı ve Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz'i konuk edeceklerini belirtti. Daha önce düzenledikleri 'Bilgi Güçtür' toplantılarının, Stiglitz'in katılacağı programla birlikte artık Çukurova SUMMIT (Çukurova Zirvesi) olarak devam edeceğini kaydeden Sakarya şunları söyledi: "SUMMIT, zirve demek. Stiglitz'in katılacağı zirveyi 4'üncü Çukurova SUMMIT olarak gerçekleştireceğiz. Bu etkinlik tüm gün sürecek. İlk oturumda Joseph Stiglit, ikinci oturumda henüz açıklamadığımız bir başka dünyaca ünlü ekonomist konuşacak. Üçüncü oturumda Türkiye'den büyük firmaların CEO'ları bir araya gelecek. Dördüncü oturumda ise yine Türkiye'nin önemli ekonomi bürokratları ekonomiyi tartışacak."

3 MİLYON DOLARLIK REKLAM
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, önemli isimleri ağırladıkları etkinliklerin çok ses getirdiğini ve Adana'nın tanıtımına büyük katkı koyduğunu söyledi. Nouriel Roubini'nin Adana'da yaptığı konuşmanın dünya medyasında yer bulduğunu, o toplantıda çekilen görüntülerinin halen televizyonlarda yayınlandığını kaydeden Sakarya, "Yaptığımız bir araştırmada, Rouibini'nin sadece Adana'daki konuşmasıyla ilgili haberlerin reklam değerinin 3 milyon dolar olduğunu belirledik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırtınalar kopartan adamla buluşuyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN