Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşverenle, arayan bu fuarda buluştu

Giriş Tarihi: 19.10.2014
İşverenle, arayan bu fuarda buluştu
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün koordinesinde, Mersin Valiliği'nin himayesinde, 13 kurumla işbirliği yapılarak düzenlenen "4'üncü Mersin İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı" 70 firma ile iş arayanları bir araya getirdi. Fuar, 'Bu fuarda iş var' sloganıyla Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti. Vali Özdemir Çakacak, açılış törenindeki konuşmasında istihdamın, tüm ülkelerin yönetimlerinin ilgilendiği en önemli konulardan biri olduğunu belirterek, ekonomik gelişmenin ve kalkınmanın da en önemli göstergelerinden biri kabul edildiğini söyledi.

KAYIT DIŞILIK AZALTILDI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya ise Türkiye'nin son yıllarda işsizlikle mücadele noktasında büyük mesafeler kat ettiğini işaret ederek "Türkiye'de daha düne kadar kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 25 civarındayken bugün yüzde 31'e ulaştı. Yine kayıt dışı iş oranımız yüzde 52'lerden yüzde 35'lere indirildi" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da kentin en önemli sorunlarından birisinin istihdam olduğunu kaydetti. Kocamaz "Göreve geldiğimiz 6,5 aylık süre içinde, belediyemize 45 binin üzerinde iş başvurusu oldu" diye konuştu.

'EN'LERE ÖDÜL VERİLDİ
Programda Mersin İŞKUR programları kapsamında en fazla istihdam sağlayan üç firmanın temsilcilerine "İstihdamın Enleri" ödülleri verildi. İŞKUR'un, işsizlerin mesleki yeterliliklerini geliştirmek adına hayata geçirdiği İşbaşı Eğitim Programına katkı sunan ve en fazla istihdam sağlayan Arbel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan'a İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, Aves A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Senan İdin'e Vali Özdemir Çakacak, Akdeniz Çivi Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Dövenci'ye ise ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşverenle, arayan bu fuarda buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN