Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'e rağmen konutları yapacağız

Giriş Tarihi: 20.10.2014
Büyükşehir'e rağmen konutları yapacağız

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Büyükşehir Belediyesi'nin tüm engellemelerine rağmen ilçede TOKİ konutlarının yapılacağını söyledi

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, halk günü toplantısının dördüncüsünde, Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirerek, kentsel dönüşüm ve TOKİ konutları için yürütülen hazırlıkların, Büyükşehir Belediyesi'nin engellemesine rağmen süreceğini kaydetti. Başkan Alemdar Öztürk, "TOKİ'nin Ceyhan'a gelmesi plan tadilatı konusundaki başvurumuzu Büyükşehir Belediyesi'ne yaptık. Ama maalesef 3 aydır karar çıkmadı. Yani engelleniyor. Yeni büyükşehir yasası gereği 1/5000'lik imar planları Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor, onlar da bizim taleplerimizi göz ardı ederek engelliyorlar. Ama biz mücadelemize devam edeceğiz. Eğer TOKİ konusunda gerekli karar Büyükşehir meclisinden çıkmaz ise biz de Sayın Bakanımızın ve TOKİ Genel Başkanımızın sözüne istinaden TOKİ'yi Ceyhan'a getireceğiz" dedi.

ANKARA İLE CEYHAN BULUŞTU
Seçimden önce verdikleri tüm sözleri yerine getireceklerini belirten Başkan Öztürk, "Ankara'yı Ceyhan'la buluşturduk. İnşallah yatırımları da Ceyhan'a getireceğiz. Bu bağlamda kentsel dönüşümü de ilçemizde gerçekleştireceğiz. Civantayak Mahallesi'nden Özmaya'ya kadar Atatürk Caddesi ile Ceyhan nehri arasında kalan 290 dönümlük alanda kentsel dönüşüm uygulamamız olacak. İçersinde sosyal tesisler, sosyal yaşam alanları, otel, alışveriş merkezleri ve işyerlerinin de yer alacağı kentsel dönüşüm uygulaması vatandaşımıza büyük yenilikler getirecektir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'e rağmen konutları yapacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN