Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey'in önünde CHP-Paralel engeli

Giriş Tarihi: 20.10.2014
Şahinbey'in önünde CHP-Paralel engeli

'te eğitim yatırımlarını istemeyen CHP'nin, Şahinbey Belediyesi'nin yaptığı işlere engel olmak için Paralel Yapı ile ittifak halinde olduğu öne sürüldü

'in en büyük sıkıntılarından birinin öğrenci yurtlarının yetersizliği olduğunu, bunun önüne geçmek için belediye olarak gayret ettiklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "TÜRGEV bize gelip öğrenci yurdu yapmak istediklerini söyledi. Biz de arsa tahsis ettik. CHP yaygara kopardı, Paralel Yapı ile ittifak yapıp bizi peşkeş çekmekle suçladı. Belediye önünde eylem yapan CHP'lileri adım adım takip eden Cihan Haber Ajansı yaptığı haberlerle belediyemizi zan altında bırakmak istedi. Ama ne yaparlarsa yapsınlar doğru bildiğimiz yoldan şaşmayacağız. Eğer CHP'liler yurt yapmak istiyorlarsa gelsinler onlara da arsa tahsisi yapmaya hazırız" dedi.

YURT İNŞAATINA BAŞLANDI

Eğitimle ilgilenen TÜRGEV isimli bir vakıf, Şahinbey Belediyesi'ne giderek öğrenci yurdu yapmak istediğini, bunun için gerekli olan arsa tahsisinin yapılmasını istedi. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu gerekli incelemeleri yaptırdı ve Akkent bölgesindeki belediyeye ait bir arsayı tahsis etti. Vakıf yöneticileri, hemen çalışmalara başladı ve ilk etapta 310 kişilik ortaöğretim, daha sonraki aşamada ise 370 kişilik yüksek öğrenim olmak üzere toplam 680 kişilik kız öğrenci yurdunun inşaatına başladı. Başkan Tahmazoğlu, kentin en büyük sıkıntılarından birine ışık tutmanın sevincini yaşarken, CHP'liler yurt yapılması konusunda kazan kaldırdı. Bir grup CHP'li Şahinbey Belediyesi önüne gelerek pankart açıp, Başkan Tahmazoğlu'nu iktidar yanlısı bir vakfa peşkeş çekmekle suçladı.

CHP'LİLERE ARSA VERELİM

Konuyu Büyükşehir Belediye Meclis gündemine taşıyan CHP'li üyelere yönelik konuşma yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "CHP'li üyelerin amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Herkes biliyor ki Gaziantep'in en büyük sıkıntılarından biri yeterli yurt olmaması. Yurt yapmak pahalı bir iş, işletmesi de çok karlı değil. Bizden yurt yapmak için arsa isteyen vakfın talebini yerine getirdik. Zira arsanın tapusu belediyemizde. Yani 25 yıl sonra vakıf binayı belediyemize devredecek. Bizim hiçbir kaybımız yok. Üstelik burada bizim çocuklarımız kalacak. Eğer CHP'li üyelerimizin arasında yurt yapmak isteyen varsa gelsinler kendilerine istedikleri yerde arsa verelim" dedi. Başkan Tahmazoğlu'nun bu teklifine hiçbir CHP'li üye ses çıkartamadı.

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Gaziantep'te biri devlet olmak üzere 5 üniversite bulunduğunu ancak yeterli miktarda öğrenci yurdu olmadığından ailelerin ve öğrencilerin sıkıntı çektiğini ifade eden Tahmazoğlu, "Eğitim yönünden çok geride kalan kentimizde bu tabloyu değiştirmek için çaba harcıyoruz. Valiliğimizce başlatılan tüm kampanyalara katılarak okul yaptırdık. Çok sayıda okul arsasını kamulaştırarak eğitime kazandırdık. Bizi peşkeş çekmekle suçlayan CHP'lilerin ne yapmak istediğini anlamak mümkün değil. Kendilerince bir algı operasyonu yaratmaya çalışıyorlar ama mızrak çuvala sığmıyor. Şahinbey Belediyesi Gaziantep'e ve Şahinbey halkına hizmet etmeye devam edecektir. Biz CHP'nin iş başında olduğu dönemde, devlet arazilerinin nasıl peşkeş çekildiğini iyi biliyoruz" şeklinde konuştu.

PARALEL'İN YAYIN ORGANI
CHP Şahinbey İlçe Gençlik Kolları'nın bu eylemini adım adım takip eden Cihan Haber Ajansı çalışanlarıyla tam bir organizasyon içinde olması da dikkatlerden kaçmadı. Paralel Yapı'nın yayın organı gibi hareket eden Cihan Haber Ajansı'nın Gaziantep Temsilcisi'nin eylemi bizzat takip etmesi, CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ ile röportaj yaparak çanak sorularla olayı abartması, CHA muhabirlerinin eyleme katılanları yönlendirmesi, CHP Meclis Üyesi Uğur Vardar'ın yurdun yapıldığı inşaat alanına götürülerek burada Şahinbey Belediyesi'ni suçlar mahiyette sözler söylemesinin sağlanması, CHP'nin Paralel Yapı ile kol kola girdiğinin göstergesi olarak algılandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'in önünde CHP-Paralel engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN