Adana'da olmak gerçekten müthiş

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, hemşehrileriyle buluşmanın keyfini yaşadı. Adana'yı anlatırken duygulanan Terim, "Burada yaşamak hakikaten müthiş" dedi

Giriş Tarihi: 22.10.2014
Adana'da olmak gerçekten müthiş
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD) Gelişim Atölyeleri etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Liderlik ve Başarı" konulu söyleşiye konuşmacı olarak katılan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, liderlik anlayışıyla ilgili düşüncelerini aktarırken yaşam felsefesinin 3H'den oluştuğunu söyledi. Terim, "Bunlar 'Hazır', 'Hızır' ve 'Huzur'. Hayatta karşılaşacaklarınıza hazır olursanız, Hızır size yetişir. Hızır gelince de huzur olur" dedi. Terim Adana ile ilgili düşüncelerini anlatırken, "Bu şehirde yaşamak hakikaten müthiş. Sadece iklimi değil, insanları da sıcak bir şehirdir Adana" dedi.
ÖNEMLİ İNSANLAR YETİŞTİRMİŞ

Adana HiltonSA'da düzenlenen söyleşide Fatih Terim, futbola ilişkin sahip olduğu anlayış farkını açıkladı. Konuşmasının Adana bölümünde duygulanan Terim, "Bu şehir çok önemli insanları yetiştirmiş bir şehir. Her dalda yetiştirmeye de devam edecek. Her yatırım yaptığınız gencin de mutlaka bir dalda çok başarılı olduğunu görebilirsiniz" diye konuştu.

DİK DURMAYA DEVAM
"Adana'da uzak olsak ta bazen o anda Adana'da olmayı çok istiyorum" diyen Terim, "İyi ki Adana'da doğmuşuz, iyi ki 20'li yaşlarımıza kadar Adana'da birçok şey öğrenmişiz. Bunun da çok büyük bölümünü mahallemizden, büyüklerimizden Adana'nın örf ve adetlerinden öğrenmişiz. 40 senedir mahcup olmadan, yüzümüz yere düşmeden, daima dik durarak devam ediyoruz. Adana bizi kavradı, sardı, sarmaladı. Benim hayatım pratiklerle dolu. Burada, mahallemizde, sokağımızda, arkadaşımız, ağabeylerimiz, babamız, annemiz ve dostlarımız bize hep örnek oldu. Sıkıştığımızda hep onlara başvurduk" şeklinde konuştu.

ADANA'NIN SÖZÜ BİTMEZ
Soru-cevap bölümünün de olduğu söyleşide Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ise konuşmasında Fatih Terim için "Bizim kendisiyle gurur duyduğumuz kadar o da Adana'yla gurur duyan biri. Bir röportajında 'Adana sözün bitmediği yerdir' demiş. Adana'nın sözü de bitmez, sazı da bitmez, İmparator'u da bitmez, Fatih Terim'i de bitmez" diye konuştu. Söyleşiyi Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve protokol üyeleri ile işadamları izledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da olmak gerçekten müthiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN