Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyaz önlük sevinci

Sanko Üniversitesi'nin ilk doktor adayları hocalarının elinden törenle beyaz önlük giydi. Törene Abdulkadir Konukoğlu da katıldı

Giriş Tarihi: 24.10.2014
Beyaz önlük sevinci
SANKO Üniversitesi'nde, ilk öğrenciler olan hekim adaylarına hocaları beyaz önlük giydirdi. Sanko Holding Onursal Başkanı ve Sanko Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Tıp Fakültesi'nin ilk öğrencilerine hekimliğin sembolü olan beyaz önlük giydirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Sanko Grubu'nun en mutlu günlerinden birini yaşıyoruz" dedi.

EN MEŞAKKATLİSİ TIP

Konukoğlu, Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi "2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni"nde yaptığı konuşmada, Sanko Üniversitesi'nin sosyal sorumluluklarının bir parçası olarak kurduklarını ve bundan para kazanmayı akıllarının ucundan geçirmediklerini anlattı. Konukoğlu, "İşin maddi yönünü düşünseydik, üniversiteyi İstanbul'da kurardık. Ve tıptan başlamazdık. Bizim gayemiz Gaziantep'te sağlık alanında çıtayı daha yukarı çekmek" diye konuştu.

ONLARI ÇOK SEVDİK

Hekim kelimesinin anlamının "hikmet sahibi, bilge insan" anlamına geldiğini anlatan Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, Sanko Grubu çatısının altında gıpta edilecek iki işin birlikte yapıldığını söyledi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Murat Akkın ise "Asıl heyecanımız ilk göz ağrımız sevgili öğrencilerimizin bizlere katılması ile başladı. Eğitime başlayalı 2 hafta oldu. Öğrencilerimize çok sevdik, onların da bizi sevdiğini gözlerinden okuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz önlük sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN