BTÜ'de kampus sevinci

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) için 431 bin 712 metrelik kampus alanı tahsis edildi. Yurt için de ayrıca 40 bin metrekarelik alan ayrılacak

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Adana BTÜ'de kampus sevinci
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin (Adana BTÜ) kampus arazisinin tahsisi ile ilgili bilgilendirme toplantısı valilik makamında gerçekleştirildi. Toplantıda Adana Valisi Mustafa Büyük'ün yanı sıra Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy ve Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar hazır bulundular. Toplantıda Adana BTÜ için Sarıçam ilçesinde 1 milyon 431bin 712 metrekare alan tahsis edildiği, bu araziye ek olarak 40 bin metrekarelik alanın yurt için ayrılacağı bildirildi. İkinci devlet üniversitesinin Adana için önem taşıdığına vurgu yapan Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, "Kampus alanının tespiti hakkında uzun bir süreç yaşadık. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Adem Ersoy ile işbirliği içerisinde çalışarak uygun çözümün bulunması için çaba sarf ettik" diye konuştu. Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy da yaşanan süreçte sona gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. Prof. Dr. Ersoy, "Yaşadığımız süreçte bize destek olan, üniversitemizi bizlere kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, Sayın Valimize ve işbirliğinden ötürü Sayın Ç.Ü. Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'a teşekkür ediyorum" dedi.

İNŞAAT GECİKMEYECEK
Adana Valisi Mustafa Büyük de kampus alanının tahsisi ile Adana için önemli bir adımın atıldığını belirtti. Büyük, "İki güzide üniversitemizi de sergiledikleri güzel işbirliği örneğinden dolayı kutluyorum. Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy'un çalışmaları ve çabaları, bununla birlikte Çukurova Üniversitesi'nin kendi arazisinde böylesine büyük bir alanı yeni kurulan üniversitemize tahsis etmesi mutluluk vericidir. Bu noktadan sonra söz konusu arazide projelerin uygulanması ve kampusun inşaatı en kısa sürede başlayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana BTÜ'de kampus sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN