Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MTOSB'de yatırımlar hız kesmeden sürüyor

- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) bir dünya markasını daha bünyesine ekledi. SİKA Yapı ve Kimyasalları Fabrikası MTOSB törenle açıldı

Giriş Tarihi: 27.10.2014
MTOSB'de yatırımlar hız kesmeden sürüyor
- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) bir büyük markayı daha bünyesinde ağırlıyor. SİKA Yapı ve Kimyasalları tesisleri törenle üretime geçti. SİKA Türkiye Genel Müdürü Bora Yıldırım, "Türkiye'nin güneyi ve güney doğusundaki pazarın gelişeceğine inanıyoruz. SİKA Türkiye'nin bu yatırımı yapmış olmasının, Türkiye'nin güçlü ekonomisine katkıda bulunacağına inanıyoruz. SİKA şirketlerini Türkiye'de üretmeye ve büyütmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. MTOSB Başkanı Sabri Tekli ise İsviçre merkezli global bir grup olan SİKA'nın MTOSB'yi tercih etmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, "10 milyon liralık bir yatırımla devreye alınan ve yüksek teknoloji özellikleri, otomasyon sistemiyle yıllık 180 bin ton kapasiteli tesisi bölgemize kazandıran SİKA Grubu'nun da katkısı ile bölgemiz Türkiye'deki 278 OSB içinde ilk 10'a girmiştir" dedi.

HEDEF 600 MİLYON DOLAR
Şu anda MTOSB'nin tam dolulukta faaliyetlerini yerine getirmekte ve ekonomiye hizmet sunduğunu ifade eden Tekli "Yaklaşık 12 bin kişinin istihdam edildiği bölgemizin 2015 yılı ihracat hedefi yaklaşık 600 milyon dolardır. Görülüyor ki bu rakamlarda bölge sanayicilerimiz ve girişimcilerimizin de pay büyüktür" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MTOSB'de yatırımlar hız kesmeden sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN