Yeşil Çukurova vaatlerde kaldı

Yaklaşık 13 dönümlük yeşil alanı spor tesisine çeviren Çukurova Belediyesi, hizmet binasının yanındaki yeşil alanı da otopark yaptı

Giriş Tarihi: 27.10.2014
Yeşil Çukurova vaatlerde kaldı
Ekonomi Gazetecileri Derneği ile +1 Televizyonu'nun ortaklaşa düzenlediği "3. Yeşil Ekonomi Ödülleri" töreninde 'Çevreci Başkan' ilan edilerek ödül almaya layık görülen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in yeşili yok sayan uygulamalarının ardı arkası kesilmiyor. Yeşil alan olarak ayrılan yaklaşık 13 dönümlük alanın spor tesisine çevrilmesini sağlayan Çukurova Belediyesi, belediyenin yanındaki yeşil alanı da otopark yaptı. Çukurova ilçesinde, Yıldıray Arıkan'ın başkanlığı döneminde hizmet binası yapılması için bölgenin oksijen deposu Sülüklüpınar'ı gözden çıkarmasıyla başlayan "yeşil" tartışması 'Çevreci Başkan' ödüllü CHP'li Soner Çetin'in başkanlığı döneminde de devam ediyor. Sülüklüpınar için yeşil alan olarak gösterilen Fazıl Meto Bulvarı üzerindeki 13 dönümlük araziyi yasaları hiçe sayılarak spor tesisine çeviren Soner Çetin, bu kez burnunun dibindeki yeşil alana göz dikti.

OTOPARK KURBANI
Türkmenbaşı Bulvarı ile 84118 Sokak'ın kesiştiği noktada bulunan 4 dönümlük arsa imarda yeşil alan görülmesine karşın belediyenin hizmet binasının otopark ihtiyacını karşılamak için gözden çıkarıldı. "Yeşil Çukurova" vaadiyle başkanlık koltuğuna oturan 'Çevreci Başkan' ödüllü Soner Çetin, bu uygulamasıyla ilçeye yeşil alan kazandırmak yerine var olan yeşil alanları yok etmeye çalışan bir profil çizdi. Şimdi Çetin'in bu yanlış kararından dönüp dönmeyeceği merakla bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşil Çukurova vaatlerde kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN