Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yatırım kenti olacak

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Türk ekonomisinin can damarlarından biri olan 'nın her açıdan önemli olduğunu ve hükümetleri döneminde 16 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Adana yatırım kenti olacak
AK Parti Danışma Meclisi'ne katılan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Adana'nın çok özel bir şehir olduğunu, bereket kaynağı olan kentin Türk ekonomisinin de can damarlarından biri olduğunu vurguladı. Akdoğan, "Gerçekten Adana'nın daha büyük bir sıçrama yapması gerekiyor. Yeni Türkiye hedefine yeni bir Adana vizyonuyla ancak ulaşabiliriz. Adana büyümeden Türkiye büyüyemez. Eğer Türkiye büyüyecekse 2023 hedeflerine ulaşacaksa, yeni Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceksek bunun içerisinde Adana'nın çok önemli bir yeri var" dedi.

ELBİRLİĞİ, ORTAK RUH, ORTAK AKIL

Devlet yatırımları olarak ne gerekiyorsa yapıldığına dikkat çeken Akdoğan, "Daha fazlasını yapmaya hazırız. Ama bir yerde başarı olacaksa orada gayret gerekiyor, çalışkanlık gerekiyor, vizyon gerekiyor ama en önemlisi uyum gerekiyor. Bizim de Adana'ya yeni bir motivasyonla daha güçlü bir motivasyonla yüklenmemiz gerekiyor. Burada AK Parti'ye çok büyük görevler düşüyor. Adana'da el birliği yaparak, ortak bir ruh yakalayarak hep birlikte çalışmamız gerekiyor" diye konuştu.

16 MİLYARLIK YATIRIM

Adana için bir çok hizmet yaptıklarını ifade eden Akdoğan, "Bugüne kadar 16 milyar liralık yatırım yaptık. Bunlar ulaştırma da 2.5 milyar, eğitimde 1.5 milyar, tarım ve hayvancılıkta 2.5 milyar, toplu konutta 1.5 milyar, aile ve sosyal politikalarda 1.2 milyar, orman ve su işlerinde 1.2 milyar. Ne söz veriyorsak onu yapıyoruz. Çukurova Bölgesel Havalimanı çalışması devam ediyor. Türkiye'nin en büyük lojistik merkezlerinden birini bu bölgeye inşa ediyoruz" şeklinde konuştu.

PARALEL YAPIYA DİKKAT ÇEKTİ
İl Danışma Meclisi'nin açılış konuşmasını yapan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ise, paralel yapının çalışmalarına dikkat çekti. Adana'da "paralel şer odaklarının" ciddi anlamda Adana üzerinde oyunlar kurduğunu savunan Yeni, "Adana özellinde ülkemize bazı mesajlar vermeye çalışmakta. Yaptığımız mücadele ile bu insanların hedeflerine ulaşmasına hamdolsun engel olduk.12 Ağustos'ta yürütmüş oldukları çok ciddi çalışmalar neticesinde halkımızın sandıkta göstermiş olduğu vakar ve iradeli duruş çerçevesinde amaçlarına ulaşamadılar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana yatırım kenti olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN