Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bereketin sembolü olan Başak Traktör 'dalya' dedi

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Bereketin sembolü olan Başak Traktör 'dalya' dedi

Sanko Holding bünyesindeki Başak Traktör, kuruluşunun 100'üncü yılını yenilenen yüzü ve yeni bahçe serisi traktörleri ile kutluyor

Türk tarım sektörünün önemli markalarından olan ve Sanko Holding bünyesinde faaliyet gösteren Başak Traktör, kuruluşunun 100'üncü yılını kutluyor. Pazarlama Müdürü Levent Karaağaç, 1914 yılından bu yana Türkiye'de bereketi simgeleyen Başak Traktör'ün, 2012 yılı Mayıs ayında Sanko bünyesine geçtiğini söyledi. Karaağaç, "Sanko mühendisliğinin usta ellerinden geçen Başak Traktörler yeni görünümü ve modelleri ile Türkiye çiftçisinin ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyor" dedi.

ÇİFTÇİYE ANLATILIYOR
Çiftçi günleri ve tanıtımlarına katılarak, Türkiye için Türkiye'de üretilen Başak Traktörleri çiftçiye anlattıklarını kaydeden Karaağaç, yıllık üretim kapasitelerinin 10 bin adet olduğunu belirtti. Karaağaç şöyle devam etti: "Yüzde 100 yerli Başak markasının alınmasının ardından ciddi bir AR-GE çalışması yapan Sanko Holding, uzun uğraşların ardından yenilenen yüzüyle tarlalarda yeni başaklar açtıracak traktörlerini çiftçilerin ayağına getiriyor. Başak Traktör gelişen ülke ekonomisinde etkisi artan tarım sektöründeki mekanizasyon ihtiyacını karşılamak üzere traktör satış ve satış sonrası teşkilatını genişleterek büyümek hedefinde her geçen gün ekibini ve ürün gamını güçlendirmektedir."

ANA PARÇALAR ÜRETİLİYOR
Karaağaç, traktörün ana parçaları olan motor, şanzıman ve hidrolik donanımı da ürettiklerini kaydetti. "Başak Traktör, 'Plus' ve 'BE' serisi traktörleri ile 2x4 ve 4x4 çekişli, kabinli ve klimalı farklı ve ergonomik modelleriyle üretim yapmaktadır" diyen Karaağaç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başak Traktör Plus serisi, Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen geniş iç hacimli yeni tip kabini ve operatör konforunu ön planda tutan tasarımı, gelişmiş havalandırma sistemi, modern gösterge paneli ve ergonomik kumanda kolları ile operatör rahatlığını üst seviyede tutmaktadır. Plus serisi, 47 beygir ile 90 beygir gücü aralığında 8 ana model ile çiftçilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Ayrıca yeni 'BE' serisi traktörleri ile orta, büyük çiftçiyi hedefleyen Başak traktör 72,78 ve 88 beygir gücünde 3 ana model traktörleri ile çiftçimizin ihtiyaçlara cevap verebilmek için ürün sunmaktadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bereketin sembolü olan Başak Traktör 'dalya' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN