Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Misis'in önemi büyük

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Misis'in önemi büyük
Valisi Mustafa Büyük, Yüreğir'e bağlı Misis'te çeşitli gezi ve incelemelerde bulundu. Gittiği yerlerde büyük ilgi gören Vali Büyük, kamu kurum ve kuruluşları olarak amaç ve hedeflerini "İlgi, sevgi, güven ve samimiyeti hizmete dönüştürmeye kararlıyız" diyerek dile getirdi. Vali Büyük, Misis Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmaları için de "Dünya kültür mirasına çok önemli eserlerin kazandırılacağına inanıyorum" dedi.

ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Misis ziyaretinde ilk olarak Yüreğir Yakapınar Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Mustafa Büyük, yetkililerden brifing aldı. Ardından Veysel Karani Ortaokulu ve Yakapınar İlkokulu'nda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Büyük, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Büyük'ün Misis ziyaretinde bir sonraki durak Tarım Kredi Kooperatifi oldu. Kooperatif yöneticilerinden, üreticilere sağlanan krediler ve ürün çeşitliliği hakkında bilgiler alan Vali Büyük, Çukurova'da üreticilerin desteklenmesi konusunun büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

ESERLERİ İNCELEDİ

Lokman Hekim'in ölümsüzlük reçetesini düşürdüğüne inanılan tarihi Misis Köprüsü ve civarındaki misis Antik Kenti'ndeki kazı alanına da giden Vali Büyük, ortaya çıkarılan tarihi eserler ile Misis Mozaik Müzesi'nde sergilenen eserleri yerinde inceledi.Vali Mustafa Büyük, Adana Müzesi Başkanlığında, İtalya Roma Ulusal Araştırma Konseyi Prof. Dr. Anna Lucia D'Agata ve Pisa Üniversitesi'nden Prof. Dr. Giovanni Salmeri konsorsiyumunda sürdürülen kazı çalışmaları sonucunda, dünya kültür mirasına çok önemli eserlerin kazandırılacağına inandığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Misis'in önemi büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN