Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paranız kapınızın önünde yatıyor!

Filo Türk'ün Genel Müdürü Mahmut Karahan, kiralamanın avantajını "Kiralamak yerine sahip olmayı tercih ederseniz, 'Paranız kapınızın önünde yatıyor' diyebilirim" diye özetliyor

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Paranız kapınızın önünde yatıyor!
Lojistik sektöründe araç alma, çalıştırma ve giderleri yönetebilme tecrübesini Filo Türk ile filo kiralama sektörüne aktardıklarını dile getiren Filo Türk Genel Müdürü Mahmut Karahan, "Eyüp Lojistik kurulmadan ailenin ticari geçmişinde zaten araç bayiliği vardı. Sistemin nasıl çalıştığını biliyoruz" diye konuştu. Karahan, mali olarak kiralama yapmanın kesinlikle sahip olmaktan daha avantajlı olduğunu belirtti ve "Kiralamak yerine sahip olmayı tercih ettiğinizde 'Paranız kapınızın önünde yatıyor' diyebilirim" dedi.

BİR POZİSYON DEĞİŞİKLİĞİ

Araç kiralamanın birkaç ayrı avantajının olduğunu söyleyen Karahan, "Finansal kiralama aslında bir pozisyon değişikliği. Bir başka avantaj ise müşterimiz araçlar için bir kaynak ayırmak zorunda kalmıyor. Böylece bankalar nezdinde kredisi daha yüksek oluyor. Hatta araçlarını öz kaynak kullanarak alıyorsa bu parayı araç alımı için harcamak yerine işletme sermayesi olarak kullanabiliyor. Bunların dışında firmalar artık aracı alma, işletme, bakımı, kaskoları ve trafik sigortalarının yenilenmesi gibi işlerle zaman kaybetmek istemiyor" dedi.

HİZMET PORTFÖYÜ OLDUKÇA GENİŞ

Gaziantep merkezli olmalarına rağmen daha çok Türkiye genelinde müşterileri bulunduğunu belirten Karahan, "Ulusal firmalarla rekabette tereddüt yaşamıyoruz. Finansal ve servis anlamında farkımız yok. Hatta biz lokal olduğumuz için müşteriye daha yakınız" diye konuştu. Ana işleri olduğu için ticari segmentte daha güçlü olduklarını kaydeden Karahan, "Kamyon, ticari, hafif ticari araçlarda her türlü hizmeti sunabiliyoruz. Bizim diğer ulusal firmalardan da farkımız, binek grubu dışında ticari olarak da kamyondan tıra kadar geniş bir portföyümüzün olması" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paranız kapınızın önünde yatıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN