Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Primer Hastanesi sağlık antrenörü gibi

Primer Hastanesi Genel Koordinatör Uzman Dr. Nihat Okuducu, günümüzde başlı başına bir sektör haline gelen spordaki gelişmelerin sağlık açısından da büyük önem kazandığını söyledi

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Primer Hastanesi sağlık antrenörü gibi
Gaziantep Primer Hastanesi kentteki spor kulüplerine verdiği desteklere sporseverlerin takdirini kazanıyor. Primer Hastanesi Genel Koordinatörü Uzman Dr. Nihat Okuducu, "Her bireyin spor yapmasını teşvik etmek ve sporu geniş kitleleri yayılmasını sağlamak için deyim yerindeyse 'bölgenin sağlık antrenörü' olduk" diye konuştu.

EGZERSİZİN ÖNEMİ

Her geçen gün düzenli yapılan bedensel egzersizlerin sporun sağlık için önemini daha da öne çıkardığını söyleyen Okuducu, "Bu egzersizlerin amacı, kasların, kemiklerin, eklemlerin, kalpdamar sisteminin ve fonksiyonlarının en uygun şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Spor yapanlarda koroner arter hastalığı hipertansiyon ve şeker hastalığı daha az görülmektedir. Ayrıca sosyal ve psikolojik olarak kişide olumlu yönde büyük etkisi vardır" dedi.

SPORU DESTEKLEDİK

Sağlıklı bir toplum için kurumların daha fazla bilinçlendirme çalışması yapması gerektiğini söyleyen Dr. Okuducu, "Gaziantep'te bir ilki gerçekleştirerek obeziteye dikkat çekmek için 'mutluluk harekette' temasıyla yürüyüş ve etkinlik düzenledik. Bugüne kadar spora yakın olan ve sporu destekleyen bir hastane olduk. Yıllarca Gaziantepspor, Büyükşehir Belediyespor ve halen Royal Halı Basketbol takımı ve Şahinbey Voleybol takımının yanı sıra birçok kurum ve kuruluşa hastane olarak destek veriyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Primer Hastanesi sağlık antrenörü gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN