Türkiye'nin en iyi haber sitesi

büyük atılım içerisinde

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde gerçekleştirilen ' Liderlik Zirvesi'nde konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Gaziantep büyük atılım içerisinde" dedi

Gaziantep büyük atılım içerisinde
YGA, TİM, Büyükşehir Belediyesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) işbirliğiyle düzenlenen 'Gaziantep Liderlik Zirvesi', Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Liderlerle öğrencilerin bir araya geldiği programda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, bölgesinin parlayan yıldızı olan Gaziantep'in son 10 yılda ihracatını 10 kat artırdığına dikkati çekti.

BÜYÜK ADIMLAR ATILIYOR

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi Gaziantep'in son 10 yılda ihracatını 10 kat artırırken, Türkiye'nin ise ihracatını 3 kat artırdığına dikkati çekti. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için inovasyona, tasarıma, Ar-Ge ve markaya ağırlık vermesi gerektiğini anlatan Büyükekşi, gençlere seslenerek, "Sizler Türkiye'nin geleceğine dair bizim en önemli umut kaynağımızsınız. Türkiye'yi vizyoner hedeflere taşıyacak sizlersiniz. Lider yetiştirme konusunda büyük adımlar atıyor. TİM olarak buna elimizden geldiği kadar katkı yapmaya çalışıyoruz" dedi.

İNOVASYON LÜKS DEĞİL
HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz, "Aslında inovasyon yapma zorunluluğu var. Bir lüks değil inovasyon. İnovasyon yaptığınız taktirde lider olabiliyorsunuz. İnovasyon yapamazsanız inovatif olamazsınız. Sadece bir takipçi olmak zorunda kalırsınız. Eğer bir liderseniz topluma liderlik yapmak istiyorsunuz daha fazla rekabetçi olmanız gerekiyor oda inovasyonla olabilecek bir durum. Bir lider ve bir firma için, bir kurum için gerekli birşeydir. İnovasyon içinde değişimli gelişim var" şeklinde konuştu.

LİDER ADAYLARIMIZSINIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Sizlerle övünüyoruz. Şehrimizin 4 üniversitesi var diyoruz. Vakıf Üniversitesi her geçen gün ülkemizin uluslar arası boyutta kendini gösteren kaliteli bir noktaya gidiyor. Bizim en büyük zenginliğimiz ve geleceğimiz. Sizler olacaksınız. Aslında sizler lider adaylarımızsınız ve liderlerimizsiniz. Fakat tabi hayat büyük bir tecrübedir. Herkesin kendi hayatında bu söylediğim her şeyin bir karşılığı var" diye konuştu.

GÜÇLÜ ŞEHİRLER İÇİN

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu da Türkiye hedefinin güçlü şehirler ve lider insanlarla yakalanabileceğini belirti. YGA Girişimcileri Başkanı Gökhan Meriçliler'in de sunum yaptığı zirveye, HKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Osman Cemal Kalyoncu, Gaziantep Milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu ve Mehmet Erdoğan, Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep büyük atılım içerisinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN