Güven tazeledi

Mersin İdmanyurdu'nun olağanüstü genel kurulundan 8'inci kez başkan olarak çıkan Ali Kahramanlı, "Bana bu onurlu görevi bir kez daha layık görenlere teşekkür ediyorum" dedi

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Güven tazeledi
Olağanüstü genel kurula giden Mersin İdmanyurdu'nda başkan değişmedi. "Beni bu onurlu göreve 8'inci kez layık gören arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diyen Başkan Ali Kahramanlı, "Takımımızın zirve yarışından kopmaması için bütün gücümüzle çalışacağız" dedi. Vali Özdemir Çakacak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin'in ekmeğini yiyen herkesin bu takıma sahip çıkmasının sağlanacağını söyledi. Onursal Başkan Hamit İzol en kısa süre içinde anonim şirket uygulamasına geçilmesi gerektiği önerisinde bulundu.

GÜÇLÜ BİR YÖNETİM İÇİN

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan kongreye, Vali Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, milletvekilleri, kulüp yöneticileri ve az sayıda üye katıldı. Divan Başkanlığını Adem Serin'in yaptığı genel kurulda konuşan Başkan Ali Kahramanlı, amaçlarının daha güçlü bir yönetim oluşturmak için olağanüstü kongreye gitmek olduğunu belirterek, "Ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde duran bir takım oluşturmak adına genel kurula gittik. Herkese kapımızı açtık, buraya davet ettik. Ama maalesef arzu ettiğimiz desteği göremedik" dedi.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

Ali Kahramanlı olarak kendisinin bir işadamı olduğunu, Mersin'de çalışıp, Mersin'e hizmet ettiğini ve kazandığını Mersin'de harcadığını dile getirerek, "Bu şehirde oturan herkesin takımımıza destek çıkmasını istiyoruz. Biz burada gece gündüz çalışırken, her şeyimizi verirken, az da olsa bir takdir istiyoruz, destek istiyoruz" diye konuştu. "Çok güzel bir hava yakaladık" diyen Kahramanlı, "Bu havayı bozmayalım. Bugün ligde ikinci sırada bulunan bir takım var. Kulübün birlik beraberliği için el birliği ile Mersin İdmanyurdu'na destek verelim, kalıcı gelirler yaratalım" diye konuştu.

KOCAMAZ'DAN TESİS MÜJDESİ

Onursal Başkan Hamit İzol, birlik ve beraberliğin Mersin İdmanyurdu'nu çok daha iyi yerlere getireceğine inandığını belirterek, şirketleşme önerisinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, böylesine büyük bir takımın kongresinde salonun boş olmasına dikkat çekerek, ligde ikinci olan bir takımın bu görüntüyü hak etmediğini söyledi. Kocamaz, "Bu toplantıya gelinmeyişinin ana nedeni 'gelirsek bizden para isterler' düşüncesidir. Mersin'in ekmeğini yiyen bu takıma sahip çıkacak. Başarı olunca herkes olur" dedi ve tesis müjdesini verdi.

MERSİN SAHİP ÇIKMALI

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, geçtiğimiz pazar günü oynanan Eskişehirspor karşılaşmasında alınan 4-2'lik muhteşem galibiyeti hatırlatarak, bunun azmin zaferi olduğunu söyledi. İnanmanın önemine vurgu yapan Vali Çakacak, "İnsan bir şeyi başaracağına inanırsa, başarı arkasından mutlaka gelir. Mersin İdmanyurdu, 90 yıllık bir kulüp. Mersin, ülkemizin cennet köşelerinden birisi. Her türlü zenginlik var. Mersin takımına sahip çıkmalı. Bu takımın hiçbir sorunu olmamalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güven tazeledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN