Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocamaz: Tarım için çalışıyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, il genelinde tarım sektörünün gelişmesi ve sorunların çözümü için yoğun çalıştıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Kocamaz: Tarım için çalışıyoruz
Yakın Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ziraat Odası'nın ortaklığıyla düzenlenen Şeftali Hasat Sezonu Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toroslar Güzelyayla Mahallesi'nde düzenlenen toplantıda Başkan Kocamaz, "Tarımsal alanda bize bazı inisiyatifler verildi. Buna istinaden göreve gelir gelmez ilk işimiz, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nı kurmak oldu. Kurduğumuz daire başkanlığının içini doldurmak için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

TARIM DAİRESİ KURULDU

MHP Mersin Milletvekili Ali Öz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Ziraat Odası Başkanı Cengiz Gökçel, Toroslar ve Mezitli ilçeleri şeftali üreticileri birliği başkanları ile muhtarlar ve çiftçilerin de katıldığı toplantıda Başkan Kocamaz, seçim sürecinde söylemiş olduğu Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı birimini kuracağının sözünü tuttuğunu belirterek, çiftçilerin sıkıntılarını çözmeye yönelik projeleri de en kısa sürede hayata geçireceklerini belirtti.

DEPOLAR ÇİFTÇİYİ RAHATLATIR

Yıllardır tarımsal alanda alınan hiçbir önlemin, üreticinin gelirinde bir artışa sebep olmadığını dile getiren Başkan Kocamaz, "Üreticinin sorunlarını dinlemek ve tespit etmek, üretilen ürünün kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmak, hatta yeni nesil ürünlerle ilgili araştırmalar yapıp, bölgemizde daha para eder ürünlerin yetişmesi ve pazarlanmasına yönelik projelerimiz var. Olayı sadece şeftali olarak da düşünmemek gerekir. Bunun yanında narenciye ürünlerimiz için kentimizde yapılacak olan depoların sayısının artması, en azından nakliye açısından üreticiyi rahatlatacaktır" diye konuştu.

ÜRETİCİ ELİMİZİ TUTMALI
Bu konuda üniversitelerin ve ziraat odalarının da fikirlerini almak istediklerini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, "Bu tesislerden hangisinin yapılması öncelik gerektiriyorsa, onun yapımına başlayıp, üreticiyi bu sıkıntıdan kurtarmak istiyoruz. Bizim görevimiz bu gibi yatırımlarda bir katalizör görevidir. Bu işi yapmak isteyenleri teşvik etmek istiyoruz ve bu amaçla uzattığımız elin, üreticiler tarafından da geri çevrilmemesini istiyoruz. Bu işin siyaseti yok. Memleketin hayrına yapılacak her türlü işe destek olmaya biz hazırız" dedi.
Doğu Üniversitesi (YDÜ) Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ile Yakın Doğu Enstitüsü (YDÜ) tarafından "Engelsiz Toplum ve Sosyal Medya Çalıştayı" üniversitenin hastanesinde yapıldı. İstanbul Akademi işbirliğiyle organize edilen ve Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Kampı kapsamında düzenlenen çalıştaya sosyal medya ve dijital pazarlama kampı katılımcıları ve uzmanlarının yanı sıra KKTC'de yaşam kısıtı olan vatandaşlara odaklı faaliyet gösteren kurum, kuruluş ve sivil toplum derneklerinin yönetici ve temsilcileri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocamaz: Tarım için çalışıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN