Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel halk otobüsleri ücrette indirim yaptı

Adana'da, fahiş zamların tepki görmesinin etkisiyle belediye otobüsleri ve minibüsçülerin ardından özel halk otobüsü işletmecileri de fiyatlarda indirime gitti

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Özel halk otobüsleri ücrette indirim yaptı
Adana'da minibüslerde ve 29 Ekim 2014 tarihinden itibaren belediye otobüslerinde yapılacak indirim, özel halk otobüslerini de etkiledi. Geçtiğimiz haftalarda toplu taşımaya yapılan yüzde 35'e varan zamların tepki görmesinin ardından Adana Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Niyazi Göğer, halk otobüslerinde indirim yapıldığını söyledi. Göğer, indirimin kamuoyunu rahatlatacağını ancak esnaf için sıkıntılı olduğunu öne sürdü.

BORÇLARIMIZ VAR

Başkan Göğer yaptığı açıklamada "Otobüsçü esnafı olarak zor durumdayız. Esnafımız ciddi anlamda zarar etmekteydi. 22 aydır zam almamıştık ve Belediyemizden zam talebinde bulunduk. UKOME'den zam aldık. Esnafımız biraz da olsa rahatlamıştı. Aldığımız zam öğrenci yüzde 14, sivil yüzde 35 oranında olmuştu. Sivile uygulanan zammı halkımız fazla bulmuş olabilir. Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü'nün bilgisi dahilinde 22.10.2014 tarihinde UKOME kararıyla belediye ile birlikte fiyat indirimine gidildi. Özel halk otobüsçü esnafı olarak gerçekten zor durumdayız. Hem bankalara hem Esnaf Kefalet Kooperatiflerine borçlarımız bulunmaktadır" dedi.

BİZ DE HALKIZ

Başkan Göğer, belediye gibi özel halk otobüslerinde de 65 yaş üstü ve yüzde 40 üzeri engeli olan vatandaşları, ağır engellilerin yanındaki refakatçisini ve en az 15 kalem ücretsiz taşıdıkları kesim bulunduğuna da dikkat çekerek şunları söyledi: "Örneğin bir şeker hastası veya böbrek hastası vatandaşımız dahi bizim otobüslerimizi ücretsiz kullanmaktadır. Esnafımız bu zararın altından kalkamayacaktır. Ama bizler belediye başkanımıza güveniyoruz. Halkını ne kadar düşünüyorsa biz de halkız. Esnafının da iflas etmesine göz yummayacağını, ileriki tarihlerde bir nebze de olsa bizleri rahatlatacak önlemler, kararlar alacağına inanıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel halk otobüsleri ücrette indirim yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN