Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdemoğlu eğitime bir tuğla daha koydu

Giriş Tarihi: 30.10.2014
Erdemoğlu eğitime bir tuğla daha koydu

Erdemoğlu Holding'in yaptırdığı Gaziantep Şehitkâmil Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk öğrencileriyle buluştu

2011 yılında Van'da meydana gelen deprem felaketinin ardından yaptırdığı Van Mehmet Erdemoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin 2013 yılında açılışını yapan, Mayıs ayında Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi'nin temelini atan Erdemoğlu Holding, eğitime bir büyük katkı daha koydu. Holdingin Gaziantep'te yaptırdığı Şehitkâmil Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi törenle açıldı.

TAM DONANIMLI OKUL

5 milyon liralık bir yatırımla hayata geçen, yaklaşık bin öğrenci kapasiteli Gaziantep Şehitkamil Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 18 derslik, 9 laboratuvar, 9 atölye, 1 çok amaçlı salon, 1 kütüphane ve 9 ayrı bölümü bulunan rehberlik ve yönetim birimlerinden oluşuyor. Ayrıca okul arazisi içinde Uygulama Anaokulu, tören alanı ve yeşil alanlar bulunuyor. Okulun açılış töreninde konuşan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, "Eğitime verilen her desteğin ülkemizin geleceğine yapılan bir yatırım olduğunu biliyoruz" dedi.

ÖNCELİK EĞİTİMDE
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de kentin elbirliği ile eğitimdeki sorununu aşmaya çalıştığını, belediye olarak bu konuda daha fazla çaba sarf ettiklerini söyledi. Vali Erdal Ata ise, göreve geldiği günden bu yana yatırımlarda önceliği eğitime verdiklerini belirterek, her yıl 25 bin öğrencinin arttığı kentte okul sayısını tamamlamak için hayırsever desteğiyle çok sayıda okul yapıldığına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdemoğlu eğitime bir tuğla daha koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN