Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölen çocuk gelinin kocasına 8 yıl

İntihar eden çocuk gelin Kübra Ulaş'ın nikahsız eşi Emrah Ersoy "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan 8 yıl 4 ay hapse mahkum edildi

Giriş Tarihi: 30.10.2014
Ölen çocuk gelinin kocasına 8 yıl
Adana'da 25 Eylül 2012 günü intihar eden çocuk gelin Kübra Ulaş'ın ölümüyle ilgili savcılık takipsizlik kararı verirken, hakkında "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan dava açılan ve suçlamayı kabul etmeyen nikahsız koca Emrah Ersoy (23), 8 yıl 4 ay hapse mahkum edildi. Karar kesinleşirse, sanık koca cezasını çekmek için cezaevine gönderilecek.

GAYRİ RESMİ EVLİLİK
İddialara göre Emrah Ersoy, 8 ay önce 15 yaşından küçük olan Kübra Ulaş'ı kaçırdı. Düğün yapan çift arasında bir süre sonra geçimsizlik başladı. Çocuk gelin 25 Eylül 2012 tarihinde evinin penceresine iple kendini astı. Aile, kızlarının öldürüldüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Savcı, koca Emrah Ersoy, babası Ali ve annesi Meryem Ersoy hakkında takipsizlik kararı verdi.

CİNSEL İSTİSMAR DAVASI

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Emrah Ersoy gayri resmi evliliği doğrulayarak, "Uzun süre nişanlıydık. Kaçarak birlikte olduk. Ailelerimiz de bize düğün yaptı. Kendisi gerçek yaşının büyük olduğunu söyledi. Suç işleme kastım yoktu" derken, Meryem ve Ali Ersoy oğullarının anlattıklarını doğruladı. Emin ve Yıldız Ulaş da damatlarını suçlayarak "Kızımızı kaçırıp tecavüz etti. Biz de bu şekilde evlendirmek zorunda kaldık" dedi.

SUÇLU BULUNDU
Talihsiz kızın yaşı ile ilgili yapılan araştırmada Kübra'nın hastanede doğduğu ve yaşın da kayıtlara göre 15'ten küçük olduğu bildirildi. Hastane kayıtlarını dikkate alan mahkeme heyeti, sanığın suçunun sabit olduğunu belirleyip, önce 10 yıl hapse mahkum etti. Tutuksuz sanığın iyi hali cezayı 8 yıl 4 aya indirdi. Karar kesinleşirse, Emrah Ersoy cezasını çekmek için cezaevine gönderilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölen çocuk gelinin kocasına 8 yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN