Renkli Ebrular

Adana polisinin hazırladığı proje ile dezavantajlı mahallerde yaşayan çocukların oluşturduğu "Biz Ebruyuz" korosu ayakta alkışlandı

Renkli Ebrular
Adana'da Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve aralarında polise taş atanların da bulunduğu 95 çocuktan oluşturulan Biz Ebruyuz korosunun konseri ayakta alkışlandı. Cumhuriyet'in 91'inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri nedeniyle Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi'nde 5'inci kez davetlilerin huzuruna çıkan koro Türkçe, Ermenice, Arapça, Kürtçe, İngilizce, Fransızca ve Boşnakça şarkılar söyledi, dans gösterisi ise geceye renk kattı.

EĞİTİM ANADOLU ATEŞİ'NDEN

Adana Emniyet Müdürlüğü, "Biz Ebruyuz" adını verdiği projeyi geçen yıl hayata geçirdi. Kentin güneyinde korsan gösterilerin olduğu mahallelerde yaşayan ailelerin çocuklarından bir koro oluşturdu. Çoğunluğu polise taş atan çocuklar 45 kişilik bir çocuk korusu, 50 çocukla da halk dansları topluluğu kuruldu. Valiliğin ve çeşitli firmaların desteğini alan emniyetin bu projesini duyan Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan bizzat devreye girerek çocuklara eğitim verdirdi.

BEŞİNCİ KONSERLERİ

Geçen yıl ilk gösterisini Adana'da sunan "Biz Ebruyuz" çocukları daha sonra Diyarbakır'da da bir gösteri sundu. Beşinci kez Adanalıların huzuruna çıkan çocuklar yine muhteşem bir gösteri sundu. Gece "Çok Sesli Çocuk Korosu"nun konseriyle başladı. 7 dilde şarkılar söyleyen koronun performansı görülmeye değerdi. Daha sonra "Halk Dansları Topluluğu" sahne aldı. Çeşitli yörelerden sergilenen dans gösterisi ayakta alkışlandı. Salonu dolduran davetliler gözyaşlarını tutamadı.

TÜRKİYE'NİN GECESİ

Adana Valisi Mustafa Büyük, çok etkilendiğini söylediği bu etkinlikte emeği geçen herkesi kutladı. Biz Ebruyuz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gündoğdu, koronun Adana'da doğduğu, Diyarbakır'da yeşerdiğini vurgulayarak, "Bu gece Türkiye'nin gecesi, bu gece Ebru'nun üzerindeki farklı renklerin gecesi. Çocuklarımız imkânsızı başardılar. Başta anne ve babalar olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Konserlerimiz bundan sonra Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Mardin'de sürecek" dedi.

SEÇKİN BİR DAVETLİ GRUBU
Büyük ilgiyle izleyen geceye Adana Valisi Mustafa Büyük, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Biz Ebruyuz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gündoğdu ile koroda ve dans gruplarında görev alan çocukların aileleri ile davetliler katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Renkli Ebrular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN