Banka soygununu bilirkişi çözecek

Banka şubesinden 67 bin TL ve güvenlik görevlisinin silahını gasp ettiği ileri sürülen sanığın kaderini bilirkişi raporu belirleyecek

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Banka soygununu bilirkişi çözecek
Adana'da bankadan 67 bin 300 TL ve güvenlik görevlisinin silahını gasp edip, otobüsle kaçtığı ileri sürülen tutuksuz sanık Velican Boyacı'nın (21) "Nitelikli yağma ve ruhsatsız silah taşıma" suçlarından 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması devam ediyor. Adli kontrolle tahliye olan sanığın avukatı, müvekkilinin yüzünde 'ben' olduğunu, soyguncunun kamera görüntülerinde ise 'ben' olmadığını tekrarladı. Mahkeme, sanığın fotoğraflarını çektirip, görüntüdeki soyguncu ile benzeyip benzemediğinin belirlenmesi için dosyayı TÜBİTAK'a gönderdi.

"SOYGUNCU DEĞİLİM"
Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde önce tutuklu yargılanan ilk duruşmada da adli kontrolle tahliye edilen Velican Boyacı, soygun iddiasını yalanlayıp, "Olay günü bir fabrikada çalışıyordum. İşe gittim sonra da eve döndüm. Olayla kesinlikle ilgim yok. Suç işlemedim" diye ilk ifadesini tekrarladı. Banka çalışanları ilk duruşmada soyguncuyu sanığa benzettiklerini, ancak emin olamadıklarını söylemişti. Sanığın avukatı ise müvekkilinin sol dudak üstünde ben olduğunu, kameradaki soyguncunun yüzünde ben olmadığını ileri sürmüştü.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, kamera görüntülerindeki soyguncu ile sanığın aynı kişi olup olmadığının anlaşılamaması ve başka da delil olmaması üzerine tespiti bilirkişinin yapmasına karar verdi. Heyet, sanığın teşhise elverişli fotoğrafının çektirilip, kamera görüntüsündeki fail ile yargılanan kişinin benzerliği konusunda bilirkişi raporu aldırılması için dosyayı TÜBİTAK'a gönderdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

OLAY NASIL OLDU
Olay, 11 Kasım 2013'te Kozan Yolu Caddesi'nde meydana geldi. Yeni açılan banka şubesine giren eli silahlı bir kişi, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirerek tabancasını aldı. Soyguncu, bankolardaki görevlilerden, çekmecelerindeki paraları vermelerini istedi. 67 bin 300 TL'yi ve silahı da alarak kaçtı. Soyguncu, özel halk otobüsüne binip kayıplara karıştı. Gaspçının güvenlik kamerasındaki fotoğrafları çıkarıldı. Fotoğraf, mahalle gençlerine gösterildi. "Yarışçı Veli'ye benziyor" ifadelerinden sonra Velican Boyacı tutuklandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banka soygununu bilirkişi çözecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN