Erkoç: Açık çeki değerlendireceğiz

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Başbakan Davutoğlu'nun ziyareti sırasında kente verdiği açık çeki en iyi şekilde değerlendireceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 31.10.2014
Erkoç: Açık çeki değerlendireceğiz
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yeni Türkiye yolunda, Kahramanmaraş olarak üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceklerini söyledi. 26 Ekim'de gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Kahramanmaraş halkı bizden ne isterlerse vermeye hazırız" dediğini anlatan Başkan Erkoç, "Başbakanımız, projelerimizle ilgili olarak halkımıza açık çek verdi. Bizde bunu en iyi şekilde değerlendirip, hem projelerimizi tamamlayacağız, hem de yeni projelerimizi hayata geçirerek değerli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız" dedi.

YEDİ GÜZEL ADAM MÜZESİ

SABAH Güney'e özel açıklama yapan Başkan Fatih Mehmet Erkoç, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberinde gelen bakanların Kahramanmaraş'tan memnun ayrıldıklarını ve yapılacak yatırımların kısa südre hayata geçirileceği sözünü verdiklerini söyledi. Erkoç "Başbakanımıza projelerimizi ve taleplerimizi doğrudan iletme fırsatını yakaladık. Bu yönüyle çok faydalı bir ziyaret olduğuna inanıyoruz. TRT'nin çekimleri şehrimizde yapılan 'Yedi Güzel Adam' dizisinde ana mekanlardan biri olarak kullanılan okulun 'Yedi Güzel Adam Müzesi' yapılması sözünü aldık. Bu müzenin kent turizmine ciddi bir katkı sağlayacağına inanıyoruz" diye konuştu. Başbakan'a bir sunum yaptıklarını kaydeden Fatih Mehmet Erkoç, "Göreve geldiğimiz 7 aylık süre içinde yaptıklarımızı anlattık. Yılan hikayesine dönen Kahramanmaraş- Adana istikameti servis yolunu günlük 30 bin kişiye hizmet veren bir yol haline getirdiğimizi anlattık. Gayberli, Hacı Bayram Veli ve Malik Ejder mahallelerinde yaklaşık 30 hektarlık riskli alanda bulunan 521 adet parselden 310'unun kamulaştırılmasının yapıldığını, kentsel dönüşüm için yıkım çalışmalarına başladığımızı ve kamulaştırma için 50 milyon 700 bin lira ödeme yaptığımızı söyledik. Valilikle yaptığımız protokol gereği 18,5 milyon liraya 7 adet okul binası inşa ederek şehrimizdeki derslik sorunu çözmek için eğitime destek vereceğimizi belirttik" dedi.

DESTEK SÖZÜ ALDIK
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kentsel dönüşüm, ulaşım, Germenicia Antik Kenti'nin ortaya çıkarılarak açık hava müzesi haline getirilmesi gibi büyük projeler başta olmak üzere, yatırımlar için Başbakan Davutoğlu'ndan destek sözü aldıklarını da vurguladı.

DAVUTOĞLU İÇİN NE DEDİLER

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NA TUĞRA TABLO HEDİYE EDEN A. DURAN BALSUYU (Ticaret Borsası Başkanı):
Bilgi birikimi, iç ve dış politika ile dünyadaki gelişmelere tarihi geçmişi ile vakıf olmasından dolayı Sayın Başbakan'a 'bilge' demek bile onu anlatmak ve tarif etmekte zerre kadar olur."

MAHMUT ARIKAN (Arıkan Mensucat Yön. Kur. Başkanı):
"Sayın Başbakan'ın ülkemiz için çok önemli bir kazanç ve değer olduğuna yakından şahit oldum. Etrafı ateş çemberiyle çevrili, fitne tohumlarıyla her köşeden huzurun kaçırılmaya çalışıldığı ülkemizde Sayın Davutoğlu gibi bir başbakan olması Türkiye'de yaşayanlar kadar dış ülkedeki Türk vatandaşları içinde ifadesi güç bir şanstır. Yeni Türkiye'nin inşasında Sayın Davutoğlu'nun proje mimarı olması ülkemiz için refahın habercisidir."

A.KADİR KURTUL: (AKEDAŞ Dönem Başkanı):
"Neredeyse kendinden başka dostu olmayan ve bir yandan vatandaşlarıyla büyürken bir yandan da birçok alanda artık kendi kendine yeter bir ülke haline gelmiş olmasının endişesiyle, önü kesilmek istenip zor bir sınavdan geçen Türkiye'de, Sayın Davutoğlu gibi bir ismin Hükümetin başında olması biz halkına güven, Türkiye'nin huzur ve güveninden rahatsız olan çevrelere de eminim ki korku ve endişe veriyordur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkoç: Açık çeki değerlendireceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN