Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ODTÜ'den denizi sevdiren proje

ODTÜ Erdemli DBE tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek "Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum 3" projesinin tanıtımı yapıldı

Giriş Tarihi: 31.10.2014
ODTÜ'den denizi sevdiren proje
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kıdeyş, ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan TÜBİTAK destekli "Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum" adlı proje kapsamında 2 yılda bin 500 öğrenciye uygulamalı eğitim verdiklerini söyledi. Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü (DBE) tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan "Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum 3" projesinin açılışı DBE toplantı salonunda gerçekleştirildi.

UYGULAMALI EĞİTİM

Enstitüsü Müdürü Pro. Dr. Ahmet Kıdeyş, 2012'de başlattıkları eğitim çalışmasını TÜBİTAK destekli yürüttüklerini, şu ana kadar bin 500 öğrenciye uygulamalı eğitim verdiklerin belirtti. Enstitünün denizcilikle ilgili 39 yıllık bir deyime sahip olduğunu belirten Kıdeyş, öğrencilere verilen eğitimle deniz ekosistemi ve işleyişinin oyunlar ve uygulamalı atölye çalışmalarıyla eğlenceli bir şekilde anlatılarak gençlere denizciliğin sevdirilmesini sağladıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

BAKIŞ AÇISI GELİŞİR
"Enstitümüzdeki eğitimde denizlerimize bırakılan sıvı ve katı atıkların, aşırı avcılığın ve kıyı alanlarımızın bilinçsizce kullanılmasının, ulusal değerimiz olan doğal kaynaklarımız üzerinde oluşturduğu etkinin anlaşılmasını sağlayacak etkinliklerle devam edecektir. 'Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum 3', bilim ve toplum projesiyle geleceğin emanet edileceği çocukların doğaya ve canlılar arasındaki ilişkilere bakış açısını geliştireceğine, projenin donanımlı çevre gönüllüleri yetiştirmeye katkı sağlayacağına inanmaktayız. Bu tür eğitim çalışmalarımız devam edecektir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ODTÜ'den denizi sevdiren proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN