Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayde bre pehlivan

Giriş Tarihi: 1.11.2014
Hayde bre pehlivan

'de tarihi Kırkpınar güreşlerinin şampiyon pehlivanlarının da katıldığı 'Altın Kemerli Yağlı Güreşleri' heyecanlı geçti

Büyükşehir Belediyesi'nin, Cumhuriyet'in ilanının 91'inci yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği 'Altın Kemerli Yağlı Güreşleri' büyük ilgi gördü. Mersinli Ahmet Stadı'nda gerçekleşen müsabakalara, Kırkpınar'da mücadele eden ve Altın Kemer kazanan birçok pehlivan da katıldı. Müsabakalardan önce konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kentte ilk defa 'Altın Kemerli Yağlı Güreşleri'ni organize ettiklerini söyledi. MERSİN'E SAHİP ÇIKACAĞIZ En eski ata sporlarından biri olan yağlı güreş müsabakalarını, Mersin'de de gerçekleştirdiklerini belirten Kocamaz, organizasyona Kırkpınar'da güreş tutmuş ve şampiyonluk kazanmış birçok pehlivanın da katıldığını vurguladı. Atatürk'ün vasiyetine sımsıkı sarılacaklarını sözlerine ekleyen Kocamaz, "Mersin'e her anlamda sahip çıkacağız. Görevde bulunuşumuzun tek bir amacı var, o da Mersin'i, hemşerilerimizin yaşamaktan mutlu olacağı, huzurlu bir şehir haline getirmek" dedi.

GELENEKSEL OLACAK
Türkiye'nin en önemli 40 pehlivanının katıldığı güreşler, geleneksel hale getirilecek ve 3 yıl üst üste birincilik elde edecek olan pehlivan, altın kemerin sahibi olacak.

DERECEYE GİREN GÜREŞÇİLER ÖDÜLÜNÜ ALDI
Başkan Kocamaz'ın konuşmasının ardından, değişik boy ve kiloda güreş müsabakalarına geçildi. Müsabakalarda Büyük Orta kategorisinde Kemal Eser birinci, İbrahim Yanık ikinci, Burak Kaya üçüncü; Başaltı kategorisinde Fatih Sultan Mehmet Alabacak birinci, Furkan Durmuş Altın ikinci, Oktay Sancak üçüncü, Baş kategorisinde ise Fatih Atlı birinci, Hamza Köseoğlu ikinci ve Orhan Okulu üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren pehlivanlara ödülleri, Başkan Kocamaz ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayde bre pehlivan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN