Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adliye yeni bir yüze kavuşuyor

'da 11 yıldır hizmet veren adliye ana binasında, hizmetin hızını ve kalitesini artırmak için tadilat yapılıyor. Adliyede ön bürolar ve masalar kurulurken, kalem odaları yenileniyor

Giriş Tarihi: 2.11.2014
Adliye yeni bir yüze kavuşuyor
Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı bürolar ile ceza mahkemelerinin bulunduğu Adliyesi ana hizmet binasında, iklim şartları ve kullanım alanının genişlemesi nedeniyle bakım, onarım ve yenilemeye ihtiyaç duyuldu. Bu kapsamda ana binanın dış cephesi dekoratif malzeme olan fuga kaplama malzemesi ile kaplanarak boyanacak. Sütunlarına Anadolu motiflerinin işleneceği dış cephe, tarihi dokuya uygun şekilde onarılacak. Adliye hizmet binası böylece daha ferah ve güzel bir görünüme kavuşacak. Çalışmalar 2 ay sürecek.

YENİDEN DÜZENLENİYOR

Düzenleme çerçevesinde, binanın ön ve arka cephelerinde bulunan ve hem vatandaşın hem de Adliye personelinin kullandığı giriş kapıları yeniden düzenlenecek. Böylece kapıdaki yığılmalar engellenecek. Günlük ortalama 2 bin 500 ile 3 bin, haftalık yaklaşık 12 bin kişinin giriş çıkış yaptığı adliyede, yenileme çalışmaları kapsamında ön büro ve danışma masaları da hizmete girecek. Adalet Bakanlığı tarafından pilot bölge seçilen Adana Adliyesi'nde danışma masaları ve ön büroların kurulmasıyla, vatandaşlar yapmaları gereken işlemler ve gidecekleri yer konusunda hızlı bir şekilde danışma hizmeti alacak.

ADANA'YA YAKIŞACAK BİNA
Tadilat kapsamında, bazı bürolar ve kalem odalarında da düzenleme yapılacak. Yenilemeler sayesinde adliye personeli daha rahat ve ferah ortamda çalışma fırsatı bulacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü desteğiyle tarihi adliye binası bahçesi de dokusuna uygun olarak yenilenerek yeşillendirilecek. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, "Yeni kurulacak ön büro ve danışma masalarıyla, vatandaşlarımızın kalem kalem dolaşmasının önüne geçeceğiz. Adliyemiz soğuk ve kasvetli görünümünden sıyrılacak. Adana Adliyesi, Adanalılara yakışır şekilde hizmet verecek hale getirilecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adliye yeni bir yüze kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN