Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey'de anında kazandıran sertifika

Giriş Tarihi: 3.11.2014
Şahinbey'de anında kazandıran sertifika

Şahinbey Belediyesi'nin "Evlilik Okulu"na katılan 187 çift, aldıkları sertifikalarıyla birlikte bir de çamaşır makinesinin sahibi oldu

Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi'nin ödüllü projesi olan "Evlilik Okulu" katılımcılara önemli hayat tecrübelerini kısa yoldan edinmenin yanı sıra bu kez çamaşır makinesi de kazandırdı. Evlilik Okulu'na katılan 187 çifte belediye tarafından tam otomatik çamaşır makinesi hediye edildi. Kursun son dersini veren işadamı Abdulkadir Konukoğlu da yarım asırlık evlilik tecrübesini paylaştığı kursiyerlere 4 kelimelik tavsiyede bulundu: İtaat edin, rahat edin!

ÇOCUKLARIYLA GELDİLER
Şahinbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen sertifika törenine Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, protokol mensupları, kursiyerler ve yakınları katıldı. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlerin heyecanları gözlerinden okunurken, bazı ailelerin yanlarında getirdiği çocuklarla birlikte salon renkli görüntülere sahne oldu.

ERDOĞAN'DAN ÖDÜL
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu projesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirildiklerini anımsattı. Tahmazoğlu, "Buradaki eğitimleri Sağlık Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Emniyet Müdürlüğü ve diğer kurumlarımızın da desteğiyle veriyoruz. Kurslarımıza katılan çiftler evlilikle ilgili olarak sağlık, dini, hukuki ve toplumsal bilgileri uzmanlarından alıyor" diye konuştu. Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın ise "Bundan sonra Şahinbey Kaymakamlığı olarak biz de burayı güçlü bir şekilde destekleyecek ve çalışmalara katılacağız" dedi.

HAKLARINIZI GÖZETİN
Törende çiftlere 48 yıllık evlilik hayatından edindiği tecrübeleri aktaran işadamı Abdulkadir Konukoğlu ise, "Bunca zaman edindiğim tek bir şey var, itaat et, rahat et. Yalnız bunu sadece erkeklerin kadınlara itaat etmesi olarak görmeyin. İki taraf da birbirine itaat etmeli, sözünü dinlemeli. Zaten evlilik ortaklık üzerine kurulu bir müessese, iki kişi de birbirinin hakkını gözetmeli. O zaman evlilik 'evlilik' olur" diye konuştu. Eşler arasında iyi ilişkiler için tavsiyelerde bulunan Konukoğlu, "Koca işten eve sorun getirmemeli, kadın da akrabalarıyla yaşadığı sorunları hemen kocasına taşımamalıdır. İki tarafta da birbirlerinin anne ve babalarını kendi anne ve babaları gibi görmeli, ikisi de çalışıyorsa 'Ben çok kazandım, sen az kazandın' veya 'Ben müdürüm, sen memursun, işçisin' gibi polemiklere girmemeli" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'de anında kazandıran sertifika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN