Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ihracat hedefine ilerliyor

GTO Başkanı Eyüp Bartık, kentin ihracat performansının çok iyi olduğunu söyleyerek, "2014 için hedeflediğimiz rakamlara ulaşacağımızdan kuşkum yok" dedi

Giriş Tarihi: 4.11.2014
Gaziantep ihracat hedefine ilerliyor
Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, kentin ihracat performansının, yıl sonu hedefinden sapma olmayacağını gösterdiğini söyledi. Bartık, Ekim ayı ihracat rakamlarını "2013 Ekim ayına göre yüzde 6,6 artış ile 569 milyon 742 bin dolar ihracat gerçekleştiren Gaziantep'in bu performansı 2014 yılı için hedeflediğimiz ihracat rakamına ulaşmak adına umutlarımızı güçlendiriyor" şeklinde değerlendirdi.

İHRACATTA 6'NCI KENT
Öngörüldüğü üzere eylülde pozitife dönen rakamların ekim ayında yükselişini sürdürdüğünü kaydeden Bartık, "Ocak- Ekim döneminde ihracatımız 5 milyar 419 milyon 891 bin dolara ulaştı. Gaziantep hala Türkiye'nin en çok ihracat yapan 6. kenti olmayı sürdürüyor. Bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyor ve herkesi kutluyorum" diye konuştu. Artık ekonomide yeni şeyler söylemek gerektiğini belirten Bartık şunları söyledi:

YENİ ŞEYLER SÖYLEMELİ
"Sanayi malı ihracatının yanında kültürel ürün ihracatını da önceliklerimiz arasına almalıyız. Gaziantep önüne koyduğu hedeflere ulaşmak adına her koşulda var gücüyle çalışıyor. Başaracağından da şüphemiz yok. Ancak ekonomimiz yeni şeyler söyleme zamanının geldiğini gösteriyor. İhracatta sürdürülebilir bir yükseliş için tek hedef katma değer olmalı. Sanayi üretimimizde teknoloji ile inovasyon ile katma değeri artırmalı ve bu ürünleri milli geliri yüksek pazarlara sunmalıyız".
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep ihracat hedefine ilerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN