Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana potansiyelini açığa çıkaramıyor

Çukurovalı işadamlarıyla buluşan Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, kentin potansiyelini açığa çıkaramadığını söyledi

Giriş Tarihi: 5.11.2014
Adana potansiyelini açığa çıkaramıyor
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (ÇUGİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Kazım Tosun, Sayman Gökalp Sofuoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Efsun Erkemen ve Ömer Ertuğrul ile birlikte, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı'yı ziyaret etti. Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ziyarette, Adana'nın Türkiye'nin en büyük, en hacimli 2'nci il olduğunu, ancak bu potansiyelin açığa çıkarılıp doğru alanda, kullanılamadığını söyledi.

GÜCÜMÜZÜ GÖSTERİYORUZ
ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, önümüzdeki Ocak ayında, ABD Başkanı Baracak Obama'nın danışmanı ve Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz'i Adana'da konuk edeceklerini söyledi. Başkan Sakarya, hayata geçirdikleri projelerle Adana'nın tanıtımını, dünya kenti olmasını, yatırımcıların Adana'ya gelmesini hedeflediklerini söyledi. Daha önce Nouriel Roubini, Gerhard Schröder, David Miller, Ken Livingstone gibi önemli isimleri konuk ettiklerini vurgulayan Sakarya, "Adana güçlü bir kent. Tanıtımda belki eksik kalmış, mevduat yatırıma çevrilmemiş. Biz bu gücü göstermek, yatırımların artmasını sağlamayı da amaçlıyoruz" dedi.

TUNALI: ADANA İKİNCİ OLABİLİR
Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı da, Adana'da İstanbul'da yapılanların kalitesinde organizasyonlar yapan bir sivil toplum örgütü olduğunu bilmekten çok mutlu olduğunu belirterek, elinden geldiğince bu organizasyonlara katılıp, destek vereceğini söyledi. Adana'nın Başkan Sakarya'nın da dile getirdiği gibi güçlü bir kent olduğunu kaydeden Tunalı, "Aslında Adana, potansiyel olarak Ankara ve İzmir'in ötesine geçip, Türkiye'nin en büyük hacimli 2'nci ili olabilecek potansiyeli sahip. Bulunduğu konumu ve avantajları da çok iyi kullanarak bunu gerçekleştirebilir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana potansiyelini açığa çıkaramıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN