"Cinlerim var" dedi 30 bin lira dolandırdı

'da cinlerle konuştuğunu söyleyen Adem Y., kızı kayıp olan Döne Batmaz'ın 30 bin lirasını dolandırdı

Cinlerim var dedi 30 bin lira dolandırdı
'da cinlerle konuştuğunu, sayısal lotoda çıkacak rakamları bileceğini ya da kaybolan birisini bulacağını iddia eden 28 yaşındaki Adem Y., 42 yaşındaki Döne Batmaz'ı 30 bin lira dolandırdığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Olay Kozan ilçesinde yaşayan ve tarım işçilerine elcilik yapan Döne Batmaz'ın kızının kaybolmasıyla başladı.

"KAYIP KIZINI BULURUM"
Karakola başvuran talihsiz kadın kocası ile birlikte kızını aramaya başladı. Döne Batmaz, komşularının kayıpları bulan birisinin olduğunu söylemesi üzerine Adem Y., ile irtibata geçti. Uyanık adam, "Evet benim cinlerim var. Kayıp kızını bulurum. Adana'ya gelin" dedi. Cinci hoca ile buluşan Döne Batmaz, adamın sözlerine kandı ve 10 bin lira verdi.

DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Bir süre sonra kayıp kız bulundu. Bunun üzerine Adem Y., Döne Batmaz'ı arayıp, "Cinlerim sayısal lotoyu da biliyor. Loto oyna zengin ol" diyerek kadından 10 bin lira daha aldı. Ancak defalarca loto oynamasına rağmen büyük ikramiyeyi bulamadı. Cinci hoca bu kez de "Bir belediye başkanını sana aşık edebilirim" diyerek kadından 10 bin lira daha aldı. Dolandırıldığını anlayan Döne Batmaz polise başvurdu. Gözaltına alınan zanlı nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Şüpheli serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cinlerim var" dedi 30 bin lira dolandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN