Melih ABi: Antakya'nın eski taş yolları daha güzeldi

Giriş Tarihi: 6.11.2014
Melih ABi: Antakya'nın eski taş yolları daha güzeldi
İskenderun'da yaşayan okurumuz Sait Taşan, Antakya merkezde gördüğü olumsuzluğu dile getirdi. Diyor ki; "Antakya'nın eski güzel yolları maalesef betonlaşmaya teslim oldu. Her yer asfalt döşendiği için kentin tarihi dokusu ortadan kaybolmuş durumda. Eski taş yollar hem görüntü em de sağlık açısından güzeldi. Nasıl mı? Yağmur suları toprakla hemen temas ediyor, seller olmuyordu. Şimdi suların akacağı bir yer yok. Bu nedenle Antakya'da eskiden görmediğimiz seller olmaya başladı. Yağan yağmurla birlikte yollara biriken su toprakla temas etmiyor, haliyle birikintiler oluşuyor. Her yeri su basıyor. Avrupa'da yaşadım. Orada böyle şeyler olmaz. Kentin tarihi dokusu her zaman korunmaya çalışılıyor." Şikayeti köşeme taşıdım. En azından bundan sonraki dönemlerde yollar asfaltlanırken dikkat edilebilir.

ÇÖPLER NEDEN ZAMANINDA TOPLANMAZ?
Adana'dan Seyhan ilçesine bağlı Pınar Mahallesi'nden muhtar Saniye Çelik bir fotoğraf paylaşmış. Aslında her şey açık ve net görünüyor. Mutlaka temizlik ekipleri çöpleri topluyordur ama zaman zaman aksaklıklar meydana gelince ortaya çirkin görüntüler çıkıyor maalesef. Çöp konteynırını görüyorsunuz. Ağzına kadar çöp dolmuş hatta kenarlarına taşmış durumda. Ekipler bu çöpleri zamanında alsa böyle sorunlar olmaz. Çöpler bu kadar yığılmaz. Umarım muhtarımıza yardımcı olmuşuzdur.

GÜLMECE
Hoca sokağa çıkar çıkmaz komşuları, "Hocam akşam evden çok gürültü geliyordu" der. Hoca, "Evet cübbem merdivenlerden düştü onun gürültüsü idi" diye cevap verir. "Aman hocam cübbe düşünce gürültü olur mu?" dediklerinde, Hoca: "Uzatmayın, içinde ben de vardım" der.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABi: Antakya'nın eski taş yolları daha güzeldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN