'Kızımı bu illete damadım alıştırdı'

'Kızımı bu illete damadım alıştırdı'

Adana'da 3 yıl önce ailesinin rızası olmadan evlenen 20 yaşındaki Merve Mengüç'ten 5 aydır haber alınamıyor. Anne Ümmügülsüm Geren, "Hatasız kul olmaz. Ben afettim, kızım eve dönsün" dedi

Adana'da 5 ay önce eşiyle birlikte evden ayrılan 20 yaşındaki Merve Mengüç kayıplara karıştı. Kızını her yerde arayan ancak bugüne kadar ulaşamayan anne Ümmügülsüm Geren, "Kızım istemediğimiz biriyle evlendi. Kızımı uyuşturucu batağına sürükledi. Yavrum madde bağımlısı oldu. Hayatından endişe duyuyorum. Merve'nin kaybolmasından ve uyuşturucu batağına düşürülmesinden damadım sorumludur" dedi.

İSTENMEYEN EVLİLİK
Merkez Seyhan ilçesi Gazipaşa Mahallesi'nde oturan Mengüç çiftinin büyük kızı Merve, ailesinin istememesine rağmen bir arkadaş ortamında tanıştığı Emrah Mengüç ile 2011 yılında evlendi. Emrah-Merve Mengüç çifti evlendikten sonra Antalya'ya yerleşti. Bir süre Antalya'da kafelerde çalışan Emrah Mengüç bu kez eşini alıp Mersin'de yaşamaya başladı. Maddi sıkıntı çeken çift Adana'ya geldi ve genç kadının ailesinin yanında yaşamlarını sürdürdü. Üç ay eşiyle birlikte annesinin yanında kalan Merve Mengüç tekrar Mersin'e gitti. 21 Haziran 2014 günü kayınvalidesinin evine gelen damat Emrah Mengüç, "Merve kayboldu bulamıyorum" dedi. Bunun üzerine Ümmügülsüm Geren, emniyete başvurarak kızının bulunmasını istedi. Aradan 5 ay geçmesine rağmen kayıplara karışan Merve Mengüç bugüne kadar bulunamadı.

"BENİ İSTEMEDİ"
Kalbine takılan pil ile yaşamını sürdüren 2 çocuk annesi Ümmügülsüm Geren kızının bir an önce bulunmasını istiyor. Kızının uyuşturucu batağına saplandığını söyleyen anne, "Kızımın bu adamla evlenmesini istemedik. Ama kızıma söz geçiremedik. Birkaç kez Mersin'e yanına gitmek istedim, beni kabul etmedi. Yanımda üç ay kaldılar. Kızım her geçen gün zayıflıyordu. Kızımı uyuşturucuya alıştırmışlar" diye konuştu.

EVİNE DÖN ÇAĞRISI
Kızının uyuşturucu batağına düşmesinde damadının sorumlu olduğunu ileri süren anne, "Polis merkezine kayıp başvurusunda bulunduğumda damadımın çok sayıda suç kaydının olduğunu söylediler. Kızımı Yenibey Mahallesi'nde saklıyorlar. Ben bir an önce kızıma kavuşmak istiyorum. Hata yapmış olabilir. Ama o benim yavrum. Onu bu bataklıktan kurtarmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Kalbimde pil ile yaşıyorum artık dayanacak gücüm kalmadı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kızımı bu illete damadım alıştırdı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN