Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki yaşında yakalandığı lösemiyi 5 yaşında yendi

'da, ailesi, doktorları ve LÖSEV'in desteğiyle hastalığı atlatmayı başaran Ensar Şen, hayata yeniden 'merhaba' demenin mutluluğunu yaşıyor

Giriş Tarihi: 9.11.2014
İki yaşında yakalandığı lösemiyi 5 yaşında yendi
Lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Ensar Şen, başta ailesi ve doktorları olmak üzere Lösemili Çocuklar Vakfı'nın da (LÖSEV) desteğiyle 3 yılda hastalığı yenmeyi başardı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde, 2 yaşında lösemi teşhisi konulan Ensar, tedaviye alındı. Ensar'ın ailesi, doktorların "Çocuğunuzun bu dönemde sürekli morale ihtiyacı var. Hastalığı yenmede en önemli faktörlerden biri, sizin ve oğlunuzun moralinin yüksek olması ve bunu yenebileceğinize inanmanız" tavsiyesine hassasiyetle uydu.

UZUN SÜRE GİZLENDİ

Annesi Yıldız Şen'in özel ilgi gösterdiği Ensar'ın hastalığı, kardeşleri, akrabaları ve arkadaşlarından uzun süre gizlendi. Zaman zaman yaşanan maddi sıkıntılar, kan teminindeki zorluklar da Ensar'a yansıtılmadı. Ensar, LÖSEV'in de desteği ile sürdürdüğü tedavisinde, enfeksiyon kapmaması için özenle korunurken, çocukluğunu yaşaması da sağlandı. Şen ailesi, 3 yıllık yorucu mücadelenin ardından 'amansız hastalığı' yenen Ensar ile daha mutlu günlere adım atmanın sevincini yaşadı.

KEMİK İLİĞİ TEMİZ

Hayata yeniden 'merhaba' diyen Ensar, evinde daha fazla zaman geçirmeye, bahçelerindeki hayvanlarla oynamaya, arkadaşlarıyla futbol maçı yapmaya başladı. Anne Yıldız Şen, 2 yaşındayken lösemiye yakalanan çocukları için ellerinden gelen her türlü fedakarlığı gösterdiklerini söyledi. Ensar'ın, 4 çocuklarından en küçüğü olduğunu ifade eden Şen, "Lösemi illetini atlatıyoruz. Kemik iliği temiz çıkıyor. Bu süreçte LÖSEV de yardım ve desteklerini esirgemedi. Şu anda iyiyiz ve daha da iyiye gidiyoruz" diye konuştu.

LÖSEV YARDIM ETTİ

Tedavi sürecinin sıkıntılı geçtiğini anlatan Şen, "Çocuğu lösemiye yakalanan aileler korkmasın. Moralleri iyi olduğu zaman çocukları iyileşir. Moral, her şeyden önemli. Ben de bunu çocuğuma verdim. Ensar düzeldikten sonra ailece daha iyi, daha mutlu olduk. Maddi yönden de çok sıkıntı çektik, bazen yetiştiremedik. Eşim inşaat işçisiydi, çocukların giderlerini bazen karşılayamıyorduk. Bu noktada LÖSEV bize yardımcı oldu" dedi. Ensar ile yakından ilgilenen LÖSEV Temsilcisi Haluk Üçel de 3 yıl boyunca Ensar'ı yalnız bırakmadıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki yaşında yakalandığı lösemiyi 5 yaşında yendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN