Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti hazır

Giriş Tarihi: 12.11.2014
AK Parti hazır

AK Parti teşkilatı, devam eden kongre sürecinin ardından 2015 seçimlerine yüklenecek. İl Başkanı Fikret Yeni, kongrelerin ardından enerjilerini genel seçimlere vereceklerini söyledi

AK Parti teşkilatının 6 Kasım'da Saimbeyli'de başlayan kongre heyecanı tüm hızıyla sürüyor. Adana'nın 7 ilçesinde AK Parti'nin kongreleri tamamlandı. Diğer ilçelerde de kongreler 19 Kasım'a kadar bitecek. AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, il kongresinin de tamamlanmasının ardından bütün enerjilerini 2015 genel seçimlerine vereceklerini söyledi.

SÜLEYMAN SOYLU DA KATILDI

AK Parti'nin Adana'daki kongre süreci 6 Kasım'da Saimbeyli ilçesinde başladı. Geniş bir katılımla ve coşku içinde geçen kongreler, Tufanbeyli, Sarıçam, İmamoğlu, Kozan, Seyhan ve Pozantı ilçeleriyle devam etti. Seyhan İlçe Kongresi'ne AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu da katılarak partililerle bir araya geldi. Diğer ilçelerin kongreleri 19 Kasım'da, il kongresi ise 6 Aralık'ta yapılacak.

TEK ADAYLA SÜRÜYOR

Seçimlerin tamamlandığı 7 ilçede mevcut başkanlar tek aday olarak yeniden seçildi. Buna göre Sarıçam'da Hasan Karaoğlu, İmamoğlu'nda Ali Ekiz, Kozan'da Veli Gelebek, Saimbeyli'de İsmail Yıldızhan, Tufanbeyli'de Hasan Kafadar, Pozantı'da Yusuf Kenan Ulussever, Seyhan'da ise Abdurrahman Yeşiltaş kongrede tekrar ilçe başkanlığı görevine getirildi. Kongrelerini yapacak diğer ilçeler ile İl Başkanlığı'nda da durumun aynı olması bekleniyor. Şu ana kadar sadece Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Bağcılar'ın kendi isteğiyle seçime girmeyeceği belirtiliyor. İLGİ

SEVİNDİRİYOR

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, kongrelere katılımın yüksek olmasını sevindirici bulduklarını söyledi. Pazar günü yapılan Seyhan İlçe Kongresi'ne toplam 5 bin kişinin katıldığını kaydeden Yeni, "Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Soylu'nun da katıldığı Seyhan kongresinde coşku vardı. Seyhan'ın 400 delegesinin 395'i oy kullandı. Bu çok yüksek bir oran. Kongreye olan ilgi ve gördüğümüz coşku, üyelerimizin partiye olan ilgisini ortaya koyuyor" dedi.

KÜÇÜK DEĞİŞİKLİKLER
Şu ana kadar ilçe başkanları ve kendisi için genel merkezden görev değişimi talebi gelmediğini belirten İl Başkanı Fikret Yeni, "İlk 7 ilçede tek adayla seçimi tamamladık. Kalan 8 ilçe ve ilde de muhtemelen böyle olacak. Ama tabii ki adaylık için ikinci isimler de çıkabilir" dedi. Yönetim kurullarında da küçük değişiklikler olduğunu kaydeden Başkan Yeni, "Bazı yönetim kurulu üyelerimiz yorulduğunu söyleyerek yeni yönetimde yer almak istemeyebiliyor. Şu ana kadar kongresini yapan ilçe yönetimlerimizde yaklaşık yüzde 30 oranında yönetim değişiklikleri oldu" dedi.

GERÇEK DEMOKRASİ

Fikret Yeni, AK Parti Adana teşkilatları olarak kongre sürecinin ardından 2015 genel seçimlerine odaklanacaklarını söyledi. Başkan Yeni, "İstikrarın sürmesi için, vesayet kalıntılarının, millete musallat olmuş bütün musubetlerin ortadan kaldırılması ve 2013 hedefleri için, 2015 seçimleri çok önemli. Hala Türkiye bir darbe anayasasıyla yönetiliyor. Demokratik kurum ve kuruluşların tam olarak işlediğini söyleyemeyiz. Türkiye'nin gerçek demokrasiye ulaşması için sivil bir anayasa şart. Muhalefet bu konuda partimize destek vermiyor. Bu yüzden hedefimiz Meclis'te 367 milletvekili sayısına ulaşmak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN