Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Monoray incelemesi

'e monoray kurmayı planlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, sistemi ilk kullanan şehir olan Almanya'nın Düsseldorf kentinde çeşitli incelemelerde bulundu

Giriş Tarihi: 15.11.2014
Monoray incelemesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve beraberindeki heyet, kentimizde kurulması düşünülen monoray sistemi ile bilgi almak ve yerinde incelemek için gittikleri Almanya'nın Düsseldorf şehrinde, belediye yetkilileriyle görüştü. Monorayın ilk olarak geliştirildiği ve 100 yıldan fazla süredir bu konuda bilgi ve tecrübeye sahip belediyenin yetkilileri ile bir araya gelen heyete, Ulaştırma Daire Başkanı Mr. Krietemeyer sunum yaptı.

MALİYETİ DAHA DÜŞÜK

Yapılan detaylı sunumda, Monoray sisteminin tarihi gelişim süreci, yeni geliştirilen modeller, güvenlik, maliyet ve daha birçok konu detaylı bir şekilde anlatıldı. 'de yapılması planlanan proje ile ilgili teknik detaylar ve öneriler ise soru cevap kısmında ele alındı. Krietemeyer, "Monoray sistemi, yolun üstünden seyrettiği için, trafikte herhangi bir sorun ve yer kaplama problemi yaşanmamaktadır. Kentimizdeki trafik sıkıntısını büyük ölçüde çözen bu sistemi, gelişen teknolojiyi takip ederek revize ediyoruz. Güvenlik anlamında da diğer raylı sistemlere göre daha avantajlı olan monoray sisteminin maliyeti de daha düşük" diye konuştu.

KISA SÜREDE ADIM ATILACAK
Monoray sisteminin, Mersin trafiğini çözmek için üzerinde çalıştıkları bir proje olduğunu kaydeden Başkan Kocamaz, "Amacımız, Mersin trafiğini en güvenilir, en çabuk ve en az maliyetle hangi projeyle çözeriz onu araştırmak. Bu bağlamda seçeneklerimiz arasında yer alan monoray sistemini incelemek için geldiğimiz Almanya'nın Düsseldorf kentinde, yetkililerden gerekli bilgileri aldık ve üretim aşamasını yerinde gördük. Bu bilgiler ışığında çalışmalarımızı yapacağız ve inşallah kısa bir süre içinde belirleyeceğimiz seçenekle ilgili ilk adımı atacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Monoray incelemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN