Sözlü: 100 tane satan gazeteden korkmam

Giriş Tarihi: 15.11.2014
Sözlü: 100 tane satan gazeteden korkmam

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, on binlerce Twitter ve Facebook takipçisi olduğunu belirterek, 100 tane bile satmayan gazeteden korkmadığını söyle

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yerel bir gazetede bir süreden beri kendine yönelik eleştirel haberleri meclis gündemine taşıdı. İsim vermeden gazetecilik adı altında şantaj yapıldığını öne süren Başkan Sözlü, "Onların yazdığı iki haberle, 100 tane tirajlarından korkmam. Benim 60 bin Twitter, 130 bin Facebook takipçim var. Onlara cevabımı oradan veririm" dedi.

SERT DİLLE ELEŞTİRDİ

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Kasım ayı 4'üncü birleşiminde konuşan Sözlü, isim vermeden yerel bir gazeteyi eleştiri bombardımanına tutarak, aleyhinde yazılanları sert dille eleştirdi. Sözlü, "Bu haberleri yazanlar, bunu yazdırandan ne almış bunu sormak gerek" dedi. Dürüst gazeteleri tenzih ettiğinin altını çizen Sözlü, "Sözde gazetecilik adı altında yapılan tehdit ve şantajların bu dönemde bitmesi hususunda zerre kadar tedirgin değilim. Ben size itimat ediyorum, kaygılarınız varsa söylediğinizle eğer yüzüm ekşirse namerdim. Bu meclisi şaibe altına koymayacağız. Şahsen onların 2 tane yazdıklarından 100 tane tirajlarından hiç korkmam. 60 bin Twitter, 130 bin de Facebook'ta takipçim var. Onlar 100 kişiye duyuruyor ama ben onu 180 bin kişiye taşırım" diye konuştu.

KARALAR'DAN DESTEK

Başkan Sözlü'ye destek veren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, "Bu hassasiyetinizi gerçekten kutluyorum, yürekten katılıyorum. Ben de aynı tavırdayım. Kim ki bize şantaj manasında bir şey yazar her an karşısındayız. Taviz de vermeyiz. Vermedik vermeyiz. Bu dönem bitecek. Şantajla olmayacak. Ama ben gerçekten bizim yerel basınımızın önemli bir bölümünün böyle olmadığını görüyorum. Onlara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü: 100 tane satan gazeteden korkmam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN