Binayı sahipleri yıktı sıra yolun yapımında

Karayolları Genel Müdürlüğü, Karataş Yolu'nda ölüme açık davetiye çıkaran binanın yıkılması için Yargıtay kararını bekleyince fabrika sahipleri devreye girdi ve binayı yıktı

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Binayı sahipleri yıktı sıra yolun yapımında
Adana-Karataş duble yol çalışmalarında kamulaştırma bedelindeki anlaşmazlıktan dolayı trafiği tehlikeye düşüren ve yolun tek şeride düşmesine neden olan binanın yıkım çalışmaları tamamlandı. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün (KGM) Yargıtay kararını beklemesi yüzünden geciken yıkım işlemlerini fabrikanın sahipleri gerçekleştirdi. İşletme sahipleri, mahkeme kararından dolayı mağdur olduklarını yıkım işleminin KGM tarafından gerçekleşmesi halinde zararın daha da büyümesinden çekindikleri için yıkımı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Karataş yolunu genişleterek duble yol yapma çalışmalarını yürüten KGM ile Karataş yolu üzerinde faaliyet gösteren bir çırçır fabrikası ile kamulaştırma sorunu yaşayınca trafiği tehlikeye düşüren bir durum ortaya çıktı. Yapılması planlana yolun fabrikanın deposunu ortadan kaldırmasına karşı çıkan fabrika sahipleri, Karayolları'nın belirlediği kamulaştırma bedelini de yetersiz bulunca konu yargıya intikal etti. Adana 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen dava karara bağlandı ve kamulaştırma bedelini 514 bin 401 lira olarak belirledi.

GÖZLER KGM'DE
Mahkemenin belirlediği parayı yatıran KGM, kararı Yargıtay'a taşıdı. Kamulaştırma işlemi tamamlanmasına ve yıkım çalışmalarının bir an önce yapılması gerekirken KGM, Yargıtay'ın sonucunu beklemeye karar verdi. KGM'nin bu tavrının trafiği tehlikeye düşürmeye devam ettiğini belirten vatandaşlar olaya tepki gösterirken devreye işyeri sahipleri girdi. İşyeri sahipleri, mahkemenin belirlediği bölümü yıkarak yolun genişlemesi için gereken alanı sağladı. KGM'nin yol genişletme çalışmalarına ne zaman başlayacağı merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binayı sahipleri yıktı sıra yolun yapımında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN